11. شهريور 1398 - 14:25
بیرجندرسا-با حکم فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی «مرتضی عظیمی‌فرد» ریاست سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان را بر عهده گرفت و «جواد عقیلی‌پور» به‌عنوان مدیر سازمان بسیج دانش‌آموزی و رئیس ستاد تخصصی ۲۰ گانه سازمان بسیج خراسان‌جنوبی معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، مراسم تکریم و معارفه مدیر سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با حضور سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی، جمعی از مسؤولان دانشگاهی و نخبگان علمی استان برگزار شد.

در این مراسم از تلاش‌های «جواد عقیلی‌پور» مدیر سابق این سازمان در طول هفت سال خدمت صادقانه و سازنده قدردانی و «مرتضی عظیمی‌فرد» به‌عنوان رئیس جدید سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری معرفی شد.

 رئیس سازمان علم، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به آیات و روایات اسلامی در باب علم و دانش اظهار داشت: یکی از اسناد راهبری نظام ما بیانیه گام دوم انقلاب است که در آن بحث علم و پژوهش از اولویت نخستین است.

مرتضی عظیمی‌فرد با بیان اینکه در اسلام علم از شاخص‌های متنوعی برخوردار است، افزود: روی دیگر علم توانایی می‌باشد و یکی از مؤلفه‌های قدرت در دنیای امروز علم همراه با قدرت است.

وی تصریح کرد: تفکر انقلابی از شاخصه‌های علم اسلامی است و مقام معظم رهبری نیز از آن به‌عنوان موتور حرکت علم یاد می‌کنند.

رئیس سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی با وجود ده‌ها مرکز آموزش عالی و دانشگاهی، 50 هزار دانشجو و 800 عضو هیأت علمی، تبدیل به یکی از قطب‌های علمی شرق کشور شده و این سازمان با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، خانه نخبگان و پردیس علمی پژوهشی در راستای کمک به نخبگان و مخترعین استان تلاش می‌کند.

عظیمی‌فرد با تأکید بر نیازسنجی در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی و فناوری استان برای تولید ایده و ابتکار خاطرنشان کرد: باید فضای امنی برای ظهور و بروز ابتکارات و تبدیل ایده‌ها به محصول تجاری فراهم کنیم.

رئیس سابق سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی نیز با تأکید بر اقتصاد مقاومتی و شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: نخستین پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان استان با ۳۰ اتاق احداث شد تا محلی برای استقرار دفاتر و مکانی برای مخترعین و مبتکرین باشد.

جواد عقیلی‌پور از استارتاپ‌های کسب‌وکار نو مورد تأکید مقام معظم رهبری یاد کرد و گفت: باید قرارگاه علمی و اقتصادی با همکاری پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها ایجاد شود تا امکانات و ظرفیت‌ها به سهولت در دسترس محققان و دانش‌پژوهان قرار گیرد.

وی از کسب رتبه نخست سازمان بسیج‌ علمی، پژوهشی و فناوری خراسان‌جنوبی در کشور برای سه سال پی‌درپی، ساخت پهپاد بدون سرنشین برای نخستین ‌بار در جهان، ساخت بازوی الکترونیکی و باروری ابرها خبر داد و افزود: تجهیز کارگاه آموزشی و خلاقیت برای استفاده مخترعان و مبتکران، برگزاری دوره آموزشی خلاقیت ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و سربازان و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و سازمان صمت از فعالیت سال‌های اخیر این سازمان می‌باشد.

گفتنی است؛ عقیلی‌پور از سال ۹۱ ریاست سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی را بر عهده داشت که امروز در سمت‌های رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی و همچنین مسؤولیت ستاد تخصصی ۲۰ گانه سازمان‌های بسیج خراسان‌جنوبی به فعالیت سازمانی خود ادامه می‌دهد.

نظرات کاربران