10. شهريور 1398 - 13:55
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی:
۲۴ میلیارد تومان برای ایمن سازی راه های خراسان جنوبی نیاز است
بیرجندرسا-شهامت با اشاره به گفت: ایمن سازی ۸ کریدور اصلی خراسان جنوبی در نیمه دوم امسال بیش از ۲۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «جعفر شهامت» امروز (10 شهریور) در کمیسیون اجرایی مدیریت و ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان، اظهار کرد: طی دو ماه گذشته یک هزار و 668 کنترل و نظارت مشترک بر ناوگان حمل و نقل استان انجام شده است که 14 مورد جریمه پلیس راه و 18 مورد به کمیسیون 11 و 12 برای برخورد با تخلفات ارسال شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در این مدت 2 شرکت حمل و نقل استان به دلیل تخلفات تعطیل شده است، گفت: از ابتدای امسال بیش از 324 متر شیار لرزنده عرضی، 536 کیلومتر خط کشی راه‌ها، 9 هزار و 433 مورد طراحی، جانمایی و نصب انواع تابلوهای انتظامی و اخطاری اجرا شده است.

 

شهامت ادامه داد: همچنین در مدت یاد شده 46 کیلومتر اجرای عملیات نصب حفاظ، 63 مورد ایمن سازی دماغه‌ها، 96 مورد نصب سرعت گیر، 292 مورد شناسایی تخلفات حریم راه های استان انجام شده است.

 

وی از 228 مورد برخورد و قلع و قمع تخلفات حریم راه‌ها خبر داد و افزود: تاکنون هفت نقطه پرتصادف استان ایمن سازی شده و پنج نقطه در دستور کار قرار دارد که نیازمند 56 میلیارد ریال اعتبار است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای ایمن‌سازی محورهای شریانی و اصلی بیان کرد: در نیمه دوم امسال 8 کریدور اصلی استان ایمن سازی می شود که بیش از 24 میلیارد تومان اعتبار برای این مهم برآورد شده است.

 

شهامت تاکید کرد: کمبودهای بسیاری در راه های استان وجود دارد اما باید براساس اولویت کار شود و در حال حاضر ایمن سازی کریدورهای و راه های شریانی استان آغاز شده است.

 

به گفته وی در سال جاری حداقل 100 کیلومتر شیب شیروانی در سطح راه های استان اجرا می شود و همچنین احداث 20 سکوی پلیس در شهرستان های نهبندان، طبس، خوسف، بیرجند، قائنات و سربیشه در دست اقدام است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی بیان داشت: تامین روشنایی برخی پارکینگ ها در محور طبس یزد و طبس اصفهان جهت کنترل شبانه پلیس راه از مهرماه امسال آغاز می شود.

نظرات کاربران