7. شهريور 1398 - 13:10
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
دولت هند افتخارات گذشته ماهاتما گاندی را نابود نکند
بیرجندرسا-آقای ماهاتما گاندی به مردم شبه قاره هند که زیر چکمه های انگلیس له می شدند گفت «من شرّ این انگلیسی های خبیث را از شبه قاره کوتاه می کنم، آن هم به پیروی از رهبر آزادگان جهان حسین بن علی(ع)»؛ این مرد به گفته خود عمل کرد و موفق شد، الان هم به دولت هند می گوییم که آن افتخارات را با این ننگ که از نو بخواهید نوکر انگلیس شوید نابود نکنید آن هم بعد از این همه تجربیات.

به گزارش خبرنگار بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، صبح امروز در دیدار منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه، اظهار کرد: بعد از این همه ظلم دشمنان به کشورهای اسلامی و مسلمان ها به بهانه های مختلف، چه زمانی مسلمانان می خواهند بیدار شده و خودشان را آزاد، مستقل و با هم فکر کنند؟

وی ضمن اشاره به تعدی هند به کشمیر اظهار کرد: این مسئله بسیار نگران کننده است و مقام معظم رهبری نیز تعبیری در این خصوص فرموده اند که این کار انگلیس خبیث است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان داشت: امروز به شورای سیاست گذاری ائمه جمعه نیز توصیه شد تا در خطبه های نماز جمعه این هفته ائمه جمعه پیام صریحی به نخست وزیر هند صادر کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: آقای ماهاتما گاندی به مردم  شبه قاره هند که زیر چکمه های انگلیس له می شدند گفت «من شرّ این انگلیسی های خبیث را از شبه قاره کوتاه می کنم، آن هم به پیروی از رهبر آزادگان جهان حسین بن علی(ع)»؛ این مرد به گفته خود عمل کرد و موفق شد، الان هم به دولت هند می گوییم که آن افتخارات را با این ننگ که از نو بخواهید نوکر انگلیس شوید نابود نکنید آن هم بعد از این همه تجربیات.

وی اضافه کرد: در گذشته مسلمانان در حالی که آدم های بسیار خوبی بودند اما کم تشخیص و کم تفاوت بودند و در این جهت نارسایی داشتند، اما اکنون همه جهان فهمیده اند در هر نقطه ی کره زمین که تفکر غربی حضور داشته باشد همراه با شیطنت است لذا نباید مسئولین کنونی اینطور مجری کید و مکر غربی ها باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: البته در محکومیت این اقدامات دولت هند چندین کشور اسلامی موضع گیری هایی کرده اند که امید است این محکومیت ها توسعه پیدا کند.

 

انتهای پیام/ب

نظرات کاربران