5. شهريور 1398 - 15:58
بیرجندرسا-رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان جنوبی از برگزاری دومین مسابقات استان جام خوشه چین خبر داد و گفت: همزمان با برگزاری جام خوشه چین در خراسان جنوبی ۲۷ خانه ورزش روستایی تجهیز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،محمد شفیعی  اظهار داشت: دومین دوره مسابقات جام خوشه چین از روز چهارشنبه 6 شهریور الی جمعه 8 شهریورماه در شهرستان‌های بیرجند و خوسف برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات در رشته‌های جوب کشی، هفت سنگ مهارتی، دو و میدانی، فوتسال و و الیبال با حدود 700 ورزشکار از سراسر استان برگزار می‌شود.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان جنوبی ادامه داد: منتخبین این مسابقات در جام خوشه چین منطقه شرق کشور که با حضور 5 استان به میزبانی شهرستان‌های سرایان و قاین در آبانماه برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

شفیعی گفت: همزمان با برگزاری جام خوشه چین در استان 27 خانه ورزش روستایی نیز تجهیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از یکصد خانه ورزش روستایی تجهیز شد افزود: آمادگی داریم در سایر روستاهایی پرجمعیت استان که مکانی جهت خانه ورزش در اختیار قرار دهند نسبت به راه‌اندازی و احداث خانه ورزش اقدام کنیم.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به اینکه امکانات و زیرساخت‌های ورزشی در روستاهای استان نسبت به کشور از نظر میانگین سرانه ورزشی در وضعیت خوبی قرار ندارد توانسته‌ایم طی دو سال اخیر بیش از یک و نیم برابر سال‌های قبل نسبت به راه‌اندازی خانه ورزش در روستاهای استان اقدام کنیم.

نظرات کاربران