5. شهريور 1398 - 14:32
در کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش مطرح شد؛
جهاد فرهنگی کار شبانه‌روزی می‌طلبد/همکاری ۵۶۰ مبلغ با مدارس
بیرجندرسا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به نقش پررنگ برنامه‌های فرهنگی در آموزش و پرورش گفت: ۵۶۰ روحانی و مبلغ با آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی همکاری دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمد علی واقعی صبح سه شنبه در چهارمین گردهمایی اعضای کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در مدارس خراسان‌جنوبی هزار و ۷۰۰ نماز جماعت برپا می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در برپایی این نمازجماعت‌ها ۵۶۰ نفر روحانی همکاری می‌کنند، بیان کرد: در زمینه حفظ جزء ۳۰ قرآن نیز ۳۰ هزار دانش‌آموز مشارکت داشتند که یک مؤلفه مهم تأثیرگذار است.

واقعی با اشاره به سختی کار حفظ قرآن ادامه داد: وقتی که یک دانش آموز در عرصه حفظ قرآن قدم گذاشته و در سال‌های بعد در کنکور نیز رتبه‌های برتر را کسب می‌کند می‌تواند به عنوان یک الگو برای نسل نو مطرح باشد.

وی با اشاره به پررنگ بودن نقش فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآور شد: علاوه بر دانش‌آموزان بسیاری از فرهنگیان خراسان‌جنوبی نیز در زمینه فعالیت‌های قرآنی گام‌های بسیار خوبی برداشتند.

حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی نیز در این گردهمایی گفت: جهاد را نباید فقط در عرصه نظامی خلاصه کرد بلکه با توجه به گفته‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در شرایط امروز اولویت اقتصاد و فرهنگ است.

وی بیان کرد: باید با هوشیاری بدانیم که دشمن قصد ضربه زدن به چه نقطه‌ای را دارد و سپس در همان زمینه خود را مجهز و توانمند کنیم.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه جهاد فرهنگی کار و تلاش شبانه‌روزی می‌طلبد، اظهار کرد: فضاهای آموزشی دومین محیط تأثیرگذار بر امر مهم تربیت دانش‌آموزان و از این جهت حائز اهمیت است.

نوفرستی با تبیین اهمیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کرد: علی رغم داشتن چنین سندی دشمن به دنبال پیاده کردن سندهای دیگری چون سند ۲۰۳۰ در حوزه آموزش و پرورش و امر تربیت در کشور است.

نظرات کاربران