3. شهريور 1398 - 13:54
بیرجندرسا-مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته دولت چهار چمن مصنوعی قاین، بشرویه، بیرجند و فردوس با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح و هشت پروژه ورزشی دیگر در استان کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حسن عزیزی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: به دنبال توسعه ورزش در خانواده‌ها و ورزش همگانی در جامعه هستیم.

وی گفت: نشاط اجتماعی یکی از رویکردهای ما در ورزش همگانی است و تنها اکتفا به سلامت جسمی نمی‌کنیم بلکه سلامت روانی و روحی هم مدنظر است. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه ظرفیت‌های قانونی خوبی در ورزش همگانی داریم افزود: توسعه ورزش تربیتی را بعد از ورزش همگانی دنبال می‌کنیم و متاسفانه در استان چیزی به عنوان ورزش در حوزه سیستماتیک نداریم.

برگزاری المپیادهای همگانی و استعدادهای ورزشی استان سامان‌دهی می‌شود

عزیزی تصریح کرد: برگزاری المپیادهای همگانی و استعدادهای ورزشی را سامان‌دهی می‌کنیم و طبق هدف‌گذاری انجام شده 20 درصد جمعیت استان باید تحت پوشش ورزش همگانی قرار گیرند.

وی ادامه داد: برای دومین سال پیاپی المپیاد ورزشی استعدادهای برتر توسط وزارت ورزش با هدف شناسایی و معرفی ظرفیت‌های نخبگانی ورزش در رده‌های پایه در سراسر کشور انجام می‌شود تا این استعدادها در چارچوب ورزش استان و کشوری قرارگیرند و در مسیر قهرمانی باشند.

زیرساخت‌های ورزش استان با حضور خیران فراهم شود

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار خراسان جنوبی میزبانی مسابقات پارکور قهرمانی کشور بود که در این مسابقات نایب قهرمان شد و این نشان می‎دهد اگر توجهی به ورزش استان شود مقام‌های زیادی به دست می‌آورد.

عزیزی بیان کرد: باید زیرساخت‌های ورزش استان با حضور خیران فراهم شود و توسعه ورزش بانوان به ویژه در حوزه همگانی و قهرمانی یکی از سیاست‌های ما است.

خراسان جنوبی دارای 6 ملی پوش در رشته‌های مختلف ورزشی است

وی با بیان اینکه در اعزام ورزشکاران استان به مسابقات کشوری با عدم تخصیص اعتبارات لازم مواجه هستیم گفت: استان دارای 6 ملی پوش در رشته‌های مختلف ورزشی است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: جوانگرایی یکی از رویکردهای اداره کل ورزش و جوانان استان است و تلاش می‌شود تا قبل از سه ماه پایانی سال جاری انتخابات 9 هیئت ورزشی انجام شود.

174 پروژه ورزشی ناتمام بخش دولتی و خیران در استان وجود دارد

عزیزی با بیان اینکه بحث آموزش‌های کاربردی هیئت‌های ورزشی دنبال می‌شود گفت: برای میزبانی رشته‌‌های ورزشی قهرمانی کشور و بین المللی باید زیرساخت‌های استان تقویت شود.

وی عنوان کرد: 174 پروژه ناتمام بخش دولتی و خیران در استان وجود دارد که بسیاری از این پروژه‌ها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: همزمان با هفته دولت چهار چمن مصنوعی قاین، بشرویه، بیرجند و فردوس با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح و هشت پروژه ورزشی دیگر در استان کلنگ‌زنی می‌شود.

وجود 28 سازمان مردم نهاد جوان در استان 

عزیزی با بیان اینکه 28 سازمان مردم نهاد جوان در استان وجود دارد گفت: تسهیل و فرآیندهای صدور مجوز باشگاه‌های ورزشی را در استان دنبال می‌کنیم.

وی اظهار داشت: برخی از تغییرات در اداره کل ورزش و جوانان با رویکرد اصلاحی و جوانگرایی انجام خواهد شد و به دور از نگاه سیاسی این تغییرات صورت می‌گیرد.

نظرات کاربران