31. مرداد 1398 - 16:40
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
بی تدبیری ها در بحث مسکن مشهود است
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به بی تدبیری ها در بحث مسکن، گفت: وزیر مسکن دولت قبل بسیار وزیر خوب و دلسوزی بود و نظارت های خوبی نیز داشت و تسهیلات مناسبی هم ارائه کردو شاهد رشد بودیم به طوری که در برخی مکان ها مردم با 5 میلیون تومان صاحب خانه شدند، اما متاسفانه وزیر مسکن این دولت 6 سال وقت ملت را گرفت و نتیجه آن هیچ بود و فقط بحران مسکن را شاهد بودیم.

به گزارش خبرنگار بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند ظهر امروز در دیدار با مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری اظهار کرد: وقتی میگوییم بسیج مهندسین، یعنی در واقع همان ترکیب تخصص و تعهد است.

وی افزود: تخصص های بشری اگر همراه با تعهد ایمانی نباشد بلای جان بشر می شود و در قسمت های مختلف مشاهده می کنید که آنچه امروز به جان بشر افتاده و امنیت را در زوایای گوناگون از جهان بشر گرفته، تخصص هایی است که تعهد ایمانی ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: آنچه مطلوب می باشد و باید مدنظر قرار گیرد، علم، دانش و تخصصی است که از جهت ایمانی سمت و سویش مشخص شود و باید اسوه کار شما خواجه نصرالدین طوسی و شیخ بهاءالدین باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه برترین مهندس، خدای متعال است که هر چه ساخته به احسن الوجه ساخته است، تصریح کرد: مهندسی مسئله ای است که امروز در قالب های گوناگون از جمله مهندسی فرهنگی، اجتماعی، کشاورزی و ساختمانی به کار گرفته می شود.

وی ادامه داد: امروز مایه ی افتخار است که در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی گرایش های خوبی در بخش های مختلف داریم، اگر چه به خاطر تنبلی های داخلی و دشمنی های خارجی نتوانسته ایم از فرصت این انقلاب استفاده کامل را ببریم اما در بخش های مختلف خوشبختانه دانشمندانی که هم متخصص و هم انقلابی و متدین هستند، تربیت شده اند و ما به آن ها مباهات کرده و افتخار می کنیم، که بخشی از آن ها بسیج مهندسین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: امید است که بتوانیم از شرایط زمان به خوبی استفاده کنیم و این تفکر به نحوی گسترش پیدا کند که تولیدات فردای ما از انواع دانشمندانی که حاصل می شوند، با تفکر بسیجی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: یکی از مسائل، مسئله شهرسازی، ساختمان سازی و راه سازی است که متأسفانه به دلایل مختلفی مهندسی های خوبی در این زمینه انجام نشده است و در این شهر که مرکز استان است نارضایت بخش می باشد.

وی افزود: با توجه به رشد و پیشرفت وسایل روز، از جهت مهندسی، این شهر می توانست بهتر از این باشد که متأسفانه این کار صورت نگرفته است و به صورت نامنظم پیش رفته تا جایی که با سست کاری صورت گرفته، در یک کوچه 8 الی 10 متری برج ساخته اند و باعث اذیت دیگران و تضییع حقوق آن ها شده اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: متأسفانه آن هایی که باید نظارت می کردند و یا شهرداری که باید رعایت می کرد، اضافه ساختمان ها را با تساهل می سازند و سپس با استطلاح جرم از آن گذر می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه از عکس های هوایی این شهر آدم شرمنده می شود تا برسد به نوع کارآمدی، ادامه داد: بعضی از کوچه ها و خیابان هایی که ساخته شده بر اساس منافع فروش زمین و چشم پوشی از قوانین کارساز، بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: بر روی این که مهندسی ساختمان ها با فرهنگ خودی باشد و همچنین حفاظ و حجاب و عدم اشراف با خانه دیگری رعایت گردد، بسیار تأکید شده ولی متأسفانه به آن عمل نشده است.

وی با بیان اینکه وقتی مهندسی، بی تعهد باشد سرمایه ها هرز می رود، گفت: امروز روزی است که نمی توان گفت از دستیابی به طرح ها دور هستیم، بلکه می توان الگوهای زیادی را دید و حتی طرح های نو پیاده کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: وزیر مسکن دولت قبل بسیار وزیر خوب و دلسوزی بود و نظارت های خوبی نیز داشت و تسهیلات مناسبی هم ارائه کردو شاهد رشد بودیم به طوری که در برخی مکان ها مردم با 5 میلیون تومان صاحب خانه شدند، اما متاسفانه وزیر مسکن این دولت 6 سال وقت ملت را گرفت و نتیجه آن هیچ بود و فقط بحران مسکن را شاهد بودیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: مسکن کل جریانات را از جمله صنایع، بازار و.. را به راه می اندازد و بسیار با ارزش است.

وی بیان داشت: ما امروز نسبت به عملکرد بنیاد مستضعفان خوش بین تریم و امیدواریم که زمین های بنیاد مستضعفان به مزایده سرمایه داران بی درد نرود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به بی تدبیری هایی در بحث مسکن، بیان داشت: امید است که زمین های بنیاد مستضعفان را به خانه اولی ها، مزدوجین و کسانی که واقعا به آن محتاج هستند واگذار شود.

 

انتهای پیام/ب

نظرات کاربران