31. مرداد 1398 - 14:04
بیرجندرسا- در چارچوب اجرای طرح ملی سینما خاطره، به مدت پنج روز فیلم‌های کودک و نوجوان در پنج شهرستان استان خراسان جنوبی از طریق سینما سیار اکران می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،مسئول سینما سیار خراسان جنوبی بیان کرد که اولین فیلم سینما سیار روز گذشته در شهرستان زیرکوه اکران شد.

حمید کاظمی تبار گفت: این برنامه روزهای شنبه تا سه‌شنبه هفته آینده نیز برای شهرستان‌های درمیان، سربیشه، خوسف و بشرویه دنبال می‌شود. 

وی با بیان اینکه جامعه هدف این برنامه اعضای کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوان و شرکت کنندگان طرح اوقات فراغت هستند افزود: اطلاع رسانی برای حضور از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی هر شهرستان انجام می‌شود. 

وی به استقبال خوب کودکان و نوجوانان زیرکوه برای اکران اولین فیلم در سینما سیار خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: روز گذشته حدود ۷۰ کودک و نوجوانان به صورت رایگان فیلم «شهر موش‌ها» را تماشا کردند. 

کاظمی تبار هدف از اجرای این برنامه را دسترسی مناطق محروم به سینما عنوان کرد و افزود: این برنامه‌ها در طول سال با اکران فیلم های روز همزمان با سینماهای کشور برای بزرگسالان نیز دنبال خواهد شد. 

وی یادآور شد: گربه آوازه خوان، کلاه قرمزی و ضربه فنی از جمله فیلم‌هایی هستند که در سینما سیار خراسان جنوبی اکران خواهند شد. 

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۸ مرداد تا چهارم شهریور امسال در ۲ بخش «ملی» و «بین المللی» در اصفهان برگزار می شود.

سینما سیار انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان طرح سینما خاطره را در مناطق سیل‌زده و کم‌برخوردار برگزار می‌کند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران