31. مرداد 1398 - 14:00
بیرجندرسا-رئیس هیأت ورزش همگانی خراسان‌جنوبی با تأکید بر لزوم تشکیل شورای‌عالی ورزش‌ به ریاست استاندار گفت: ورزش می‌تواند در غالب یک فعالیت اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت به صورت امری مقدس و منفعت ملی جهادگونه بعنوان دشمن کم تحرکی در جامعه مطرح شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، کاظم چراغ‌بیرجندی ظهر امروز در نشست خبری با تأکید بر جایگاه رسانه در توسعه ورزش همگانی و نهادینه کردن آن، اظهار داشت: رهبری سال ۹۱ در جمع قهرمانان «ورزش را مانند غذاخوردن از اولویت‌های زندگی دانستند» که این نشان از توجه بالاترین مقام عالی کشور به امر ورزش دارد.

وی پشت میزنشینی و ساعت‌ها گشت‌وگذار غیرهدفمند در فضاهای مجازی امروزه را یکی از معضلات و مشکلات کم‌تحرکی دانست و افزود: ورزش می‌تواند در غالب یک فعالیت اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت به‌صورت امری مقدس و منفعت ملی جهادگونه به‌عنوان دشمن کم تحرکی در جامعه مطرح شود.

رئیس هیأت ورزش همگانی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: جوان‌گرایی، برنامه‌محوری، کارگروهی و اصلاح ساختار مدیریتی و فعال‌کردن کمیته‌ها و انجمن‌های هیأت از اولویت‌های پیش‌رو می‌باشد.

چراغ‌بیرجندی از تعاملات سازنده و بین‌بخشی هیأت ورزش‌های همگانی با رسانه‌ها، مؤسسات آموزش عالی، آموزش و پرورش و شهرداری خبر داد و گفت: تولید برنامه«بیرجند فعال» در صدا و سیمای خاوران با الگو برداری از برنامه تلوزیونی کشوری«ایران فعال» و اجرای برنامه رادیویی سلامت خراسان‌جنوبی با بهره‌گیری از تجربه و تخصص اعضای هیأت علمی و کارشناسان دانشگاه در راستای ترویج ورزش همگانی و توجه به سلامت جسمانی خانواده از سیاست‌های راهبردی آتی این هیأت است.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه آموزشی فدراسیون ورزش‌ همگانی و زبانه ثبت‌نام مربیان و داوران برای شرکت در دوره‌‌های عمومی و ارتقاء، خاطرنشان کرد: این دوره‌های آموزشی براساس نیازسنجی متقاضیان برگزار و گواهی قبول شدگان به‌صورت آنلاین صادر می‌شود.

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر تشکیل شورای‌عالی ورزش همگانی و همایش‌های بزرگ پیاده‌روی خانوادگی «صبح و نشاط» با پخش تلوزیونی شبکه سه، بیان داشت: یکی از بزرگترین اهداف ما فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن ورزش‌های همگانی، سلامت جسمانی و بسته‌های ورزشی خانوادگی از طریق اجرای برنامه‌های کلان استانی و ملی است که با رایزنی‌های انجام شده با مدیرکل ورزش و جوانان، استانداری و معاون توسعه ورزش‌های همگانی کشور این دو مسئله در حال پیگیری و به‌زودی اجرایی خواهد شد.

چراغ‌بیرجندی با تأکید بر اینکه نگاه ما استانی و فرا منطقه‌ای است، ادامه داد: به‌زودی جلسه هم‌اندیشی و راهبردی هیأت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی با رؤسای هیئات شهرستان‌های استان، هیأت رئیسه، مسؤولان کمیته‌ها، انجمن‌ها و اعضای ستادی اداره‌کل ورزش و جوانان برنامه‌ها و تقویم ورزشی سال جاری بررسی و عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه حکم مسؤولیت کمیته‌های همگانی هیئات ورزشی خراسان‌جنوبی و شهرستان‌ها با همگانی هیأت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی و شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: هیئات ۴۷ گانه ورزشی استان موظف به همگانی‌کردن رشته‌های زیرمجموعه خود هستند و در نظر داریم برنامه‌های مشترکی در راستای ترویج ورزش‌های همگانی رشته‌های متنوع ورزشی برگزار شود.

نظرات کاربران