30. مرداد 1398 - 18:06
بیرجندرسا-زنگنه گفت: در خراسان جنوبی هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ زندانی شاغل هستند که از این تعداد ۸۰۰ زندانی اشتغال مولد دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «ابراهیم زنگنه» امروز (30 مرداد) در اولین جلسه ستاد خیرین آموزش و توسعه اشتغال مددجویان استان اظهار کرد: بحث اشتغال و حرفه آموزی از رسالت‌های بنیاد تعاون زندانیان است که با سابقه حدود 70 سال توانسته است کارنامه خوبی از خود ارائه دهند و رسالت بنیاد تعاون تغییر و تبدیل مددجو به انسان کارآفرین و خلاق است.

 

مدیر بنیاد تعاون زندانیان خراسان جنوبی با بیان اینکه 50 هزار نفر از مددجویان زندان های سراسر کشور در حال اشتغال و کار هستند، گفت: حدود 35 هزار نفر از این زندانیان اشتغال مولد دارند یعنی فعالیت‌های اشتغال‌زایی آنان منجر به دریافت بیش از 200 هزار تومان حقوق در ماه می شود.

 

زنگنه با اشاره به اینکه 920 واحد تولیدی، صنعتی، کشاورزی، دامپروری، آبزی پروری، پوشاک و نساجی در بنیاد تعاون زندانیان کشور فعال هستند و حدود سه هزار و 600 نوع محصول متنوع تولید می‌کنند، ادامه داد: در استان خراسان جنوبی هم اکنون یک هزار و 500 زندانی شاغل هستند که از این تعداد 800 زندانی اشتغال مولد دارند.

 

وی بیان کرد: فاز نخست مزرعه پرورش شترمرغ بنیاد تعاون زندانیان استان با ظرفیت کامل تعداد سه هزار قطعه شترمرغ مولد و پنج هزار شتر مرغ پرواری فعال است و خدمات مشاوره ای و فنی رایگان به مشتریان ارائه می دهد.

 

مدیر بنیاد تعاون زندانیان خراسان جنوبی با اشاره به احداث گلخانه حامی با زیربنای چهار هزار مترمربع در استان، گفت: این گلخانه با تولید صیفی‌جات به سیستم های نوین آبیاری مجهز است.

 

زنگنه افزود: در سال گذشته حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان به مددجویان زندان‌های خراسان جنوبی و خانواده‌های آنان حقوق پرداخت ‌شده است.

 

وی با بیان اینکه سه هزار و 620 نفر از زندانیان استان در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کردند، عنوان کرد: از این تعداد 2 هزار و 763 زندانی موفق به اخذ گواهینامه مهارت شده‌اند.

 

مدیر بنیاد تعاون زندانیان خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم توسعه اشتغال مددجویان درخواست کرد خیران و فعالان اقتصادی استان با تجربیات خود به بنیاد تعاون زندانیان کمک کنند تا بتوان گام های موثری در جهت تحقق اهداف برداریم چرا که نتیجه آن توسعه اشتغال و کاهش جمعیت کیفری است.

نظرات کاربران