29. مرداد 1398 - 14:06
بیرجندرسا-امام جمعه پردیسان قم گفت: نسل امروز غدیر را احیاء خواهد کرد و این خبر برای جهان مایوس‌کننده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین قوامی صبح امروز در جشن بزرگ عید سعید غدیر خم و دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: غدیر باید اطلاع‌رسانی شود زیرا غدیر مهم‌ترین خبر تاریخ زندگی رسول خدا‌ست.

وی افزود: هنرمندانه‌ترین اطلاع رسانی در غدیر غم در 18 ذی الحجه بود که با وجود نبود امکانات هنرمندانه‌ترین اطلاع‌رسانی انجام شد.

‌امام جمعه پردیسان قم با بیان این‌که امام علی(ع) مظهر تجلی نیکی و خیر است بیان کرد: بهترین شیوه اطلاع‌رسانی حج است و پیامبر در آن زمان بهترین اطلاع‌رسانی را انجام داده است.

قوامی تصریح کرد: پیامبر برای بیان این خبر مهم مردم را به حج دعوت کرد زیرا در حج گوش‌ها شنوا‌ست و از همه جهان و قاره‌ها به سرزمین وحی می‌آیند.

وی با بیان این‌که این روزها از حج خوب استفاده نمی‌شود و خیانت به امت است خاطرنشان کرد: ما خبرهای مهم را باید در حج به گوش مردم برسانیم و مستضعفان را خوشحال کنیم.

امام جمعه پردیسان قم حج را رسانه بین‌المللی اسلام عنوان کرد و یادآور شد: امروز یمن باعث افتخار جهان اسلام است و سخنگوی آن امروز رهبر ایران را رهبر یمن نیز می‌داند.

قوامی با یان این‌که انقلاب اسلامی انقلاب علوی است چون مردم پیام غدیر را خوب دریافت کردند اظهار داشت: خبر غدیر تمدن‌ساز است و هر نسلی از نسل قبل غدیری‌تر و علوی‌تر است.

وی با اشاره به اینکه شعار روز این است که غدیر مهم‌تر از عاشورا‌ست افزود: نسل امروز غدیر را احیاء خواهد کرد و این خبر برای جهان مایوس‌کننده است.

قوامی با بیان اینکه فرهنگ بیعت، فرهنگ غدیر است اظهار داشت: کسانی که حکومت  می‌کنند  باید از جنس رهبر و غدیر باشد نه اینکه عمرمان را بگذرانند و حاصلی برایمان نداشته باشند.

وی با بیان این‌که رهبری حیاتی‌ترین نعمت برای ما‌ست زیرا از جنس غدیر است بیان داشت: ما مردمانی که امروز در اینجا جمع شده‌ایم و لبیک یا رسول‌الله را سر می‌دهیم  اجازه نمی‌دهیم بار دیگر سقیفه درست و بر غدیر حاکم شود مردم ما امروز پیام غدیر را به خوبی گرفتند.

نظرات کاربران