28. مرداد 1398 - 14:13
بیرجندرسا-مدیرکانون فرهنگی هنری حضرت صاحب الزمان (عج) روستای آسفیچ شهرستان درمیان از راه اندازی کاروان پیاده روی در روز عید سعید غدیر خبر داد و گفت: این کاروان صبح روز عید از روستای ‌آسفیچ به سمت روستای سیدان حرکت می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«فاطمه نظری» گفت: کاروان پیاده روی غدیر همزمان با صبح روز عید سعید غدیرخم به همت کانون فرهنگی هنری صاحب الزمان (عج) و خانه قرآن آل طه مسر روستای آسفیچ به سمت روستای سادات پرور «سیدان» حرکت می کند.

 

وی با اشاره به اینکه در مسیر حرکت این کاروان ایستگاه صلواتی برای پذیرایی مردم برپا شده است، افزود: بیشتر جمعیت روستای سیدان را سادات تشکیل می دهند به همین دلیل مراسم عید غدیر در این روستا در محل بقعه متبرک امامزاده سید مرتضی با شکوه هرچه بیشتری برگزار می شود.

 

مدیرکانون فرهنگی هنری حضرت صاحب الزمان (عج) روستای آسفیچ شهرستان درمیان ادامه داد: همچنین پرچم بارگاه نورانی امام علی علیه السلام در این مراسم به منظور تبریک جویی به میان مردم آورده می‌شود.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه کلاس‌های اوقات فراغت کانون صاحب الزمان (عج) آسفیچ از اواخر تیرماه آغاز شده است، گفت: ۳۰ نفر از کودکان و نوجوانان روستا در کلاس‌های خیاطی، نمد دوزی، دارت، روخوانی، روانخوانی قرآن کریم، حفظ جزء ۳۰ و نقاشی شرکت کرده‌اند.

 

نظری اظهار امیدواری کرد: اختتامیه کلاس‌های فراغتی این کانون با یک اردوی درون استانی ویژه شرکت کنندگان در کلاس‌ها همراه خواهد بود.

 

نظرات کاربران