27. مرداد 1398 - 14:04
بیرجندرسا-رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه ساخت زائرسرای استان در مشهد مقدس از چند روز آینده آغاز می شود، گفت: ساخت زائرسرا به اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان نیازمند است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«موسی جوینده» در خصوص احداث زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس اظهار داشت: مرحله اول خاکبرداری زائرسرای استان در مشهد انجام شده است و اکنون در حال گودبرداری زمین آن هستیم.

 

وی با بیان اینکه ساخت زائرسرای خراسان جنوبی به اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان نیازمند است، گفت: این زائرسرا با کمک ها و اعتبارات مردمی و خیرین ساخته خواهد شد و تاکنون هیچ کمک دولتی به ساخت این پروژه عظیم نشده است و امیدواریم هر چه زودتر تکمیل شود و در اختیار زائرین امام هشتم قرار بگیرد.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ساخت زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس حدود 2 سال به طول خواهد انجامید، ادامه داد: این زائرسرا زمانی به بهره برداری خواهد رسید که همه مردم، خیران و مسئولان استان پای کار بیایند و کمک هایی به این پروژه داشته باشند.

 

جوینده با توجه به اینکه چهار سال است که از آغاز پروژه زائرسرای خراسان جنوبی می گذرد، افزود: در نظر داریم که این زائرسرا در 9 طبقه با ظرفیت اسکان 500 نفر از زائرین استان در طبرسی 20 مشهد مقدس در زمینی به مساحت پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع ساخته شود.

 

وی با توجه به اینکه تاکنون مردم خراسان جنوبی برای ساخت این زائرسرا بالغ بر یک میلیارد تومان کمک کرده اند، گفت: مردم خراسان جنوبی برای کمک به ساخت این زائرسرا می توانند به بنیاد زائر شهرستان ها مراجعه و کمک های خود را تقدیم کنند.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با اعلام خبری خوش به مردم خراسان جنوبی گفت: به لطف پرورودگار، طی چند روز آینده مرحله احداث زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس آغاز خواهد شد و امیدواریم طی زمان تعیین شده به بهره برداری برسد و در اختیار مردم خراسان جنوبی قرار بگیرد.

 

جوینده با بیان اینکه در ابتدا اولویت اسکان با محرومان است، افزود: برای اسکان در این زائرسرا به هر شهرستان سهمیه ای معین داده خواهد شد تا زائران در این زائرسرا اسکان داده شوند.

نظرات کاربران