27. مرداد 1398 - 14:00
بیرجندرسا-مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی از برگزاری همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت و نیروهای مسلح در هفتم مهرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمدرضا فخر ظهر یکشنبه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان که در محل استانداری برگزار شد، بیان کرد: طی دو سال گذشته ستاد نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت با هدف توجه بیشتر به این افراد تشکیل شده است.

وی از برگزاری همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت و نیروهای مسلح در هفتم مهرماه خبر داد و گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس از گنجینه های عظیم و میراث هایی گرانبها بوده که باید ارج نهاده شوند.  

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بیان کرد: ۳۰ نفر از پیشکسوتان، سه نفر از خانواده شهدا، یک هنرمند، یک نفر از زنان پیشکسوت دفاع مقدس، یک نفر از روحانیت و یک پزشک فعال در دفاع مقدس در این همایش تجلیل خواهند شد. 

فخر با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری پیرامون توجه به پیشکسوتان دفاع مقدس، اظهار کرد: توجه به تجربه ها و خاطره های این قشر می تواند در انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل جدید بسیار اثر گذار باشد.

وی با بیان اینکه امید است بتوانیم برنامه هایی درخور شان پیشکسوتان دفاع مقدس اجرایی کنیم، افزود: امنیت کنونی جامعه مرهون تلاش های شهدا، رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس بوده که باید ارج نهاده شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به پیش رو بودن هفته دفاع مقدس بیان کرد: رژه نیروهای مسلح و به نمایش گذاردن قدرت صنعتی و دفاعی کشور از نخستین برنامه های هفته دفاع مقدس است.

فخر ادامه داد: تقدیر از سربازان و مرزداران، عطر افشانی مزار شهدا، حضور در نماز جمعه و تجلیل از رزمندگان و جهادگران دفاع مقدس از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

نظرات کاربران