26. مرداد 1398 - 14:31
بیرجندرسا-معاون آموزش و پژوهش هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری طرح آموزش کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خبر داد و گفت: در راستای برگزاری این دوره یک هزار و ۴۰۰ نفر از سربازان آموزش‌های ارائه شده را فرا می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، مسلم‌ حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت ارائه آموزش‌های کمک‌های اولیه اظهار داشت: این آموزش‌ها باعث آگاه‌سازی جامعه نسبت به بایدها و نبایدهای حین حوادث شده که این‌ امر خسارت‌ها را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون دوره‌های کمک‌های اولیه برای اقشار مختلفی اعم‌ از دانش آموزان و خبرنگاران برگزار شده است افزود: به دنبال فراگیر کردن این آموزش‌ها در سطوح مختلف جامعه هستیم.

وی از برگزاری طرح آموزش کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خبر داد و گفت: افزایش بهره‎وری کارکنان وظیفه، ارتقای سطح مهارت و دانش آنان در زمینه کمک‎های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات و  استفاده و مدیریت هدفمند ظرفیت نیروهای مسلح از جمله اهداف برگزاری این دوره است.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه‌های منعقد شده، دوره‌های آموزشی کمک های اولیه در دو پادگان آموزشی محمد رسول الله (ص) بیرجند (نیروی انتظامی) و پادگان آموزشی 04 بیرجند (ارتش) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای برگزاری این دوره یک هزار و 400 نفر از سربازان آموزش‌های ارائه شده را فرا می‌گیرند افزود: این آموزش‌ها در دو دوره شامل 22 ساعت آموزش کمک‌های اولیه و هشت ساعت آمادگی در برابر مخاطرات ارائه می‌شود. 

حسینی با بیان اینکه این دوره‌ها در فضای آموزشی پادگان‌ها و طبق استانداردهای لازم برای هر دوره آموزشی انجام‌ می‌شود افزود: این دوره‌ها از مرداد ماه آغاز شده که طی 100 دوره آموزشی ارائه خواهد شد. 

وی اظهار داشت: مدرسان این دوره‌ها از بین مربیان مجرب و باتجربه و دارای مدارک مربیگری جمعیت هلال احمر استان هستند.

نظرات کاربران