26. مرداد 1398 - 12:30
بیرجندرسا-دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان‌جنوبی از برگزاری همایش تبیین روز مباهله در چهارم شهریورماه با محوریت حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، محمد حاجی‌زاده صبح امروز در نشست خبری، اظهار داشت: بنیاد بین‌المللی غدیر با تلاش گسترده و فراوان آیت‌الله خزعلی و با هدف تبلیغ و ترویج رویداد عظیم غدیر خم و توجه دادن افکار مسلمانان جهان به‌ ضرورت نهادینه شدن فرهنگ غدیر در جوامع اسلامی تأسیس شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های بنیاد بین‌المللی غدیر در چند بخش گرامیداشت‌ها، فرهنگی و تبلیغی، زیربنایی و زیرساختی اجرا می‌شود، بیان داشت: شناسایی و ایجاد ارتباط با مراکز علمی، پژوهشی و فرهنگی و شخصیت‌های برجسته جهان اسلام، جلب همکاری و مشارکت مجامع بین‌المللی در زمینه اهداف مقدس غدیر، تبیین فلسفه غدیر، ایجاد وحدت بین فرق اسلامی، تبیین و ترویج فضایل امیرالمؤمنین(ع)، توسعه برگزاری هدفمند جشن و سرور در مابقی کشورها از اهداف بنیاد غدیر در سایر کشورها است.

دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر خراسان جنوبی با بیان اینکه در مرکز هر استان بنیاد بین المللی غدیر دارای نمایندگی و نماینده ولی فقیه در هر استان رئیس بنیاد است، گفت: هر نمایندگی دارای پنج معاونت علمی پژوهشی، فرهنگی تبلیغی، مالی پشتیبانی، بانوان و امدادی است که برای ترویج و فرهنگ غدیر فعالیت می‌کنند.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه برنامه‌های ابلاغی بنیاد در سال جاری از روز عرفه آغاز شده است، تصریح کرد: ستاد مردمی غدیر نیز در این ایام یک برنامه منسجم دارد و چندین سال است به برپایی ایستگاه سلامت، ایستگاه صلواتی، برپایی ضیافت علوی، ویزیت بیماران، تزئینات و راه‌اندازی کاروان شادی، تزئین میادین و معابر را انجام می‌دهد.

وی سرکشی و تجلیل از خانواده شهدا و آزادگان ترجیحا سادات، برپایی جشن آزادگان، تجلیل از سادات حاضر در نماز جمعه، برپایی ایستگاه صلواتی در شب و روز عید غدیر، برپایی جشن محوری غدیر همزمان با شب عید غدیر در مسجد امام حسین(ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان، برپایی ضیافت علوی در روز عید سعید غدیر و گلباران و غبارروبی مزار شهدا را از اهم برنامه‌های ستاد بین‌المللی غدیر ذکر کرد.

دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان‌جنوبی با اشاره به ویژه برنامه اجتماع غدیریون در روز غدیر، گفت: این برنامه همزمان با روز عید سعید غدیر در دفتر امام جمعه بیرجند از ساعت 9 تا 11 صبح روز سه‌شنبه همراه با برنامه‌های محتوایی و شاد برگزار می‌شود.

حاجی‌زاده از برگزاری همایش تبیین روز مباهله در چهارم شهریورماه با محوریت حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی استان خبر داد و تصریح کرد: افزایش معرفت جامعه نسبت به مباهله، تبیین مباهله به عنوان برجسته‌ترین اسناد عصمت اهل بیت و نهادینه کردن گرامیداشت روز مباهله در جامعه از اهداف این همایش برای خارج کردن روز مباهله از مهجوریت است.

وی از بازسازی واقعه غدیر در شهرستان طبس و شوسف خبر داد و گفت: پخت غذای ویژه عید غدیر با عنوان ضیافت علوی و توزیع بین 50 هزار نیازمند از دیگر برنامه‌های این ایام است.

دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان‌جنوبی تأکید کرد: پیام غدیر جاودانه و همیشگی است و منحصر به ایام خاصی نمی‌شود و استمرار دارد لذا در همین راستا هر سال برنامه‌های غدیر پرشورتر و پررنگ‌تر  برگزار می‌شود.

نظرات کاربران