25. مرداد 1398 - 21:25
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند نادیده گرفتن پیام غدیر را باعث شکاف و اختلافات در امت اسلام دانست و گفت: خداوند متعال در آیات مرتبط با واقعه غدیر خطاب به پیامبر خدا(ص) می‌فرماید اگر این موضوع را ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده‌ای.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند اظهار داشت: باید در مسیر بندگی خداوند حرکت کنیم و یکی از محرمات این است که انسان غیر از صراط الهی را برگزیند.

وی افزود: نتیجه توجه به دستورات الهی انسجام در جامعه است و هر جایی اختلاف وجود دارد ریشه در اطاعت غیرخدا و هوای نفسانی دارد.

امام جمعه موقت بیرجند نادیده گرفتن پیام غدیر را باعث شکاف و اختلافات در امت اسلام دانست و گفت: خداوند متعال در آیات مرتبط با واقعه غدیر خطاب به پیامبر خدا(ص) می‌فرماید اگر این موضوع را ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده‌ای.

نوفرستی اضافه کرد: در خطبه غدیر پیامبر اسلام(ص) به ۴۰ آیه استدلال کرده  و در قرآن کریم نیز بر تعظیم و تکریم شعائر الهی تأکید فراوان شده است.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ عنوان داشت:  در طول تاریخ کشور آسیب‌های فراوانی را از سوی لیبرال‌ها و سکولارها خوردیم چراکه همواره گوش به فرمان بدخواهان ایران و اسلام بودند.

امام جمعه موقت بیرجندبه روز جهانی مسجد نیز اشاره و بیان داشت: تنها وظیفه امام جماعت مسجد اقامه نماز نیست بلکه وظایف دیگری از جمله آگاه‌سازی نمازگزاران نسبت به وقایع اجتماعی و سیاسی را نیز دارد.

نظرات کاربران