24. مرداد 1398 - 13:35
بیرجندرسا-مسؤول بازسازی واقعه غدیر در شهرستان بشرویه گفت: امسال نیز مانند سال‌های گذشته آیین بازسازی واقعه غدیر در صبح روز عید در محل گلزار شهدای بشرویه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،محمود روایتی اظهار داشت: حدود 9 سال است که آیین بازسازی واقعه غدیر در بشرویه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته آیین بازسازی واقعه غدیر در صبح روز عیدغدیر در محل گلزار شهدای بشرویه برگزار می‌شود، عنوان داشت: در ابتدای برنامه مردم لبیک‌گویان از میدان اصلی و مسجد جامع شهر به سمت گلزار شهدا حرکت خواهند کرد تا به محل اصلی بازسازی برسند.

مسؤول بازسازی واقعه غدیر در شهرستان بشرویه خاطرنشان کرد: بیش از 150 نفر در اجرای این برنامه همکاری می‌کنند تا بتوانیم پیام غدیر را به نسل جوان منتقل کنیم.

روایتی با اشاره به اینکه شبیه‌خوانی را در این آیین خواهیم داشت، افزود: اجرای برنامه براساس روایات و همچنین با مشورت علما صورت گرفته تا همه جوانب واقعه غدیر به صورت صحیح بیان شود.

وی بیان داشت: قرائت خطبه غدیر به صورت فارسی و همچنین در قالب شعر را نیز در میان برنامه داریم و پس از پایان برنامه مراسم جشن نیز برگزار می‌شود.

مسؤول بازسازی واقعه غدیر در شهرستان بشرویه تصریح کرد: دشمن هجمه‌های زیادی را وارد می‌کند تا پیام‌های غدیر و عاشورا به نسل‌های جدید منتقل نشود و بایستی با این هجمه‌ها مقابله کنیم.

روایتی با بیان اینکه اگر پیام غدیر کمرنگ نمی‌شد واقعه عاشورا اتفاق نمی‌افتاد، تصریح کرد: داشتن بصیرت و پایبندی به ولایت امری ضروری است و باید این پیام‌ها را در جامعه پررنگ کنیم.

نظرات کاربران