23. مرداد 1398 - 14:11
بیرجندرسا-جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از توزیع ۵۰۰ بسته غذایی بین اهالی مناطق کم برخوردار استان به مناسبت دهه ولایت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، امروزه قهر ۱۹ ساله طبیعت در خراسان جنوبی و آثار به جای مانده از خشکسالی در استان بر کسی پوشیده نیست. کمبود نزول باران و جان دادن قنات ها اولین یادگاری از خساست آسمان بود که خود مشکلاتی اعم از از بین رفتن منابع درآمد روستاییان، خشک شدن اراضی کشاورزی را رقم زد.

در پی بروز این ناملایمت ها بسیاری از روستاییان چتر فقر را بر سر گرفته و برای بارانی دیگر دست به دعا برداشتند. در این بین جمعیتی به نام هلال احمر از مهر و مهربانی پا به میدان گذاشت و در کنار دیگر رسالت های ذاتی اش، تلاش می کند که با کمک هایی هر چند اندک، درد هایشان را مرهم شود. از این رو در دوره ها و به مناسبت های مختلف با توزیع بسته های معیشتی در بین خانوارهای نیازمند گامی برای ابراز همدردی با هم استانی ها برمی دارد.

مجید رضا لطیفی، جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در مراسم توزیع ۵۰۰ بسته غذایی در بین نیازمندان بیان کرد: این مواد غذایی به ارزش ۵۰ میلیون تومان بوده که بین اهالی مناطق کم برخوردار استان توزیع می شود.

وی با بیان اینکه این بسته ها شامل روغن برنج، ماکارانی و قند است، افزود: توزیع این بسته ها با هدف کمک به قشر محروم در تامین حداقل های زندگی است.

لطیفی با اشاره به دیگر برنامه های پیش بینی شده طی دهه ولایت بیان کرد: برگزاری ۲۲ ایستگاه سلامت با هدف سنجش فشار خون نمازگزاران در محل مصلی های جمعه از دیگر برنامه های اجرایی است.

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: همچنین در قالب اجرای طرح نیابت، سرکشی از خانواده های نیازمند و بی سرپرست با اولویت سادات صورت خواهد گرفت.

نظرات کاربران