22. مرداد 1398 - 14:50
بیرجندرسا-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه طرح‌های عمرانی استان باید با بالاترین کیفیت انجام شود گفت: رقابت سالم باید در برنامه کاری دستگاه‌ها لحاظ شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، کمال‌الدین میرجعفریان ظهر امروز در شورای فنی استان اظهار داشت: اگر قرار است مشخصات فنی حذف شود باید جایگزینی برای آن معرفی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه متأسفانه در خراسان جنوبی هنوز جا نیفتاده است که هرکس بیشتر کار کند مطالبات به او پرداخت شود بیان کرد: اخیراً 30 میلیارد تومان برای یکی از دستگاه‌ها اختصاص و پرداخت شد.

میرجعفریان تصریح کرد: استانی هستیم که این حجم کار عمرانی در آن شکل گرفته است و انتظار است که پیمانکار پای کار باشد و تولیدکنندگان نیز پای کار بیایند و کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی در بحث مسکن محرومین 10 هزار واحد مسکونی به غیر از واحد‌های تخریب شده توسط سیلاب در حال ساخت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: این فرصت برای تولیدکنندگان و پیمانکاران ایجاد شده و امید است این فرصت را دریابند و همچنین اوراق ما سود سررسید خود را دارد و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

میرجعفریان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان اگر توان به کارگیری پیمانکاران را دارند هیچ گونه مضایقه‌ای در این زمینه نباید داشته باشند اظهار داشت: پروژه‌های مرتبط با هر دستگاه تخصصی باید از طریق آن دستگاه انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها بحث نظارت خود را فراموش نکنند اظهار داشت: بسیاری از طرح‌ها به عنوان یک سیستم یا ایده هستند که نیاز به بازنگری و شرایط منطقه دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکهرقابت سالم باید در برنامه کاری دستگاه‌ها لحاظ شود یادآور شد: در بحث کیفیت جوش‌ها باید کنترل‌های لازم انجام شود.

میرجعفریان با بیان اینکه بحث کیفیت اجرای پروژه‌ها با روند شرایط غیر مترقبه‌ای که پشت سر گذاشته‌ایم باید جدی گرفته شود گفت: باید در زمان اجرا دقت کنیم که کیفیت کارها مدنظر قرار گیرد تا آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به اینکه جایگاه پیمانکاران و مشاورین محترم است خاطرنشان کرد: تاکیدبر این است که پیمانکاران و مشاوران نهایت دقت را در کار خود داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکهدستگاه‌ها با نهایت وقت گذاری باید کیفیت پروژه‌ها را مدنظر قرار دهند گفت: ارزیابی‌ها باید خروجی طرح عمرانی باشد.

میرجعفریان اظهار داشت: ظرفیت کاری استان بالا رفته و در این راستا انتظار این است از این فرصت حداکثر استفاده را پیمانکاران، مشاورین و تولیدکنندگان داشته باشند و ظرفیت سازی بالایی داشته‌ایم.

وی بیان کرد: از تولید کنندگان تقاضا داریم با عرضه خدمات خود را افزایش دهند تا هم تولیدکننده و هم مردم سود کنند.

نظرات کاربران