22. مرداد 1398 - 12:49
بیرجندرسا-رئیس ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: با توجه به هماهنگی‌‎های انجام شده، روزانه ۲۰ هزار زائر اربعین در شهر کاظمین عراق توسط موکب‌داران استان میزبانی خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،موسی جوینده روز سه شنبه در نشست کمیته زیرساخت ستاد اربعین حسینی استان خراسان جنوبی افزود: تاکنون ۴۳ موکب در حوزه‌های زیستی، تغذیه‌ای، بهداشتی، درمانی و خدمات عمومی ساماندهی شده‌اند که از ۱۳ مهرماه تا پنج روز بعد از اربعین در کشور عراق مستقر خواهند بود.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته هیچ مشکلی در میزبانی از زائران نخواهیم داشت و هر وعده ۲۰ هزار غذای گرم به زائران ارایه خواهد شد.

جوینده با بیان اینکه هماهنگی‌های میزبانی هرچه بهتر از زائران به طور مستقیم از سوی استاندار خراسان جنوبی مدیریت می‌شود اظهار داشت: هماهنگی‌ها و همراه شدن بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی برگرفته از این موضوع است.

وی گفت: نیازمندی‌های زیرساختی مورد نیاز در سایت پلان مخصوص اربعین حسینی بارگزاری شده و وظیفه هر دستگاه با توجه به حیطه اختیارات مشخص است.

 رئیس ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به گرمای هوا در مرحله اول ۱۰۰ دستگاه کولر مورد نیاز است که تاکنون ۴۵ دستگاه خریداری شده‌ است.

وی با بیان اینکه ساخت ۶۰ سرویس بهداشتی کانکسی در محل میزبانی از زائران مورد نیاز است اظهار داشت: از ۱۲۰ سرویس بهداشتی و حمام موجود ۴۰ سرویس نیاز به تعمیر دارد که امیدورایم هرچه سریعتر مرتفع شود.

وی از آماده‌سازی وسایل موجود در شهر کاظمین خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت مباحث بهداشتی در چند روز گذشته ۱۵ هزار تخته پتو و ۲ هزار متر موکت شستشو و بسته بندی شده است.

جوینده یادآور شد: در حال حاضر موکب‌داران استان با تمام ظرفیت آماده خدمت‌رسانی به زائران حسینی هستند و امیدواریم در فرصت باقی‌مانده از توان دستگاه های حاکمیتی به خوبی استفاده شود.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران