21. مرداد 1398 - 11:13
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی از تدوین سند جامع شمال شهر بیرجند خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم با احصاء همه مشکلات میان شمال شهر و جنوب بیرجندرا کاهش داده و با استفاده از اعتبارات استانی و ملی، توسعه شمال شهر بیرجند را شتاب بخشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمد صادق معتمدیان شامگاه یکشنبه در دومین بازدید میدانی خود از محله های سطح شهر بیرجندبا حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان بیرجند ، شهرداری و شورای شهر، با مردم و اهالی محله های موسی بن جعفر - خیرآباد - فرزان دیدار کرد.

وی پس از بازدید از محله های یادشده ضمن گفت وگوی رودر روبا مردم واهالی این مناطق از نزدیک در جریان روند مشکلات وموانع پیش رو قرارگرفت وبر رفع آنها با حضور مسئولان مربوط قول مساعد داد.

استاندار خراسان جنوبی از روند پروژه احداث مدرسه فرهنگ بیرجند در شمال شهر بیرجند، زمین های موقوفه محله کلاهدوز (پایین شهر) بیرجند بازدید و خواستار بررسی احداث پروژه های تفریحی- ورزشی در اراضی مذکورشد.

معتمدیان همچنین از سالن ورزشی شهید فارابی بیرجند بازدید و در جریان مسائل و مشکلات مربوط به این مجموعه ورزشی قرار گرفت

وی با حضور در محله خیرآباد بیرجند ضمن بازدید از طرح توسعه فرزان با مردم شریف این محله دیدار و در جریان مسایل و مشکلات مربوط به این محله قرار گرفت.

استاندار خراسان جنوبی درادامه با حضور در مسجد الحسین (ع)  جوادیه بیرجند با مردم محله های جوادیه، موسی ابن جعفر، الهیه و خیر آباد دیدارکرد.

معتمدیان گفت: یکی از ماموریت هایی که به حوزه عمرانی استانداری ابلاغ شده ، تدوین سند جامع شمال شهر بیرجند است تا بتوانیم با احصاء همه مشکلات فاصله‌ای که در حوزه زیرساخت‌ها میان شمال شهر و جنوب بیرجند هست را کاهش دهیم و با استفاده از اعتبارات استانی و ملی، توسعه شمال شهر بیرجند را شتاب بخشیم.

بیشتر بخوانید

 وی اظهارکرد: تلاش می‌کنیم مدرسه شش کلاسه فرهنگ در محله انقلاب تا هفته دولت سال آینده تکمیل و تجهیز شود؛ همچنین تکمیل مدرسه امام هادی (ع)، احداث یک سالن چند منظوره، زمین چمن مصنوعی، احداث بیمارستان محلی، رفع مشکلات مدرسه تکتم و بازسازی شبکه آب و فاضلاب محله خیرآباد به سرعت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: کانون های فرهنگی مساجد در استان، مثال زدنی و پررونق هستند و خراسان جنوبی از این حیث در کشور کم نظیر است و ان شاءالله وسایل ورزشی مورد نیاز مساجد نیز تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: برای ترمیم و بهسازی معابر و پیاده روهای محلات شمال شهر مبلغ 500 میلیون تومان در اختیار شهرداری بیرجند قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران