20. مرداد 1398 - 14:05
بیرجندرسا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی گفت: امسال پروژه مهر در ۲ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه استان به منظور تمهید مقدمات لازم برای شروع باشکوه سال تحصیلی اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدعلی واقعی افزود: طبق روال هرساله پروژه مهر از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها تفویض اختیار شده که امسال هم آیین محوری به صورت نمادین در یکی از مدارس شهرستان‌ها با حضور مسئولان برگزار خواهد شد.

وی با بیان این سخن از مقام معظم رهبری که فرمودند« هرجا جلوه‌ای از پیشرفت، ابتکار و دستاورد می‌بینید ریشه در آموزش و پرورش دارد» تصریح کرد: به همین منظور ساماندهی نیروی انسانی، کلاس بندی، زیباسازی فضاهای آموزشی، آماده سازی آموزشگاه‌ها و برگزاری جشنی در خور دانش‌آموزان در این پروژه مورد نظر قرار می‌گیرد.

واقعی اظهار داشت: برای هرچه بهتر برگزار شدن این مهم شورای پروژه مهر در سطح اداره کل و ادارات مناطق و مدارس استان تشکیل شده اما با توجه به اینکه روز اول مهر و بازگشایی مدارس یک روز ملی است تبدیل این همکاری به یک فرهنگ عمومی مورد توجه است.

وی ادامه داد: خراسان‌ جنوبی در چند سال گذشته موفق به رتبه برتر کشور و سه سال پیاپی از ۹۳ تا ۹۵ رتبه اول کشور شده است که امیدواریم امسال هم به روال سال‌های قبل بتوانیم با موفقیت در برگزاری این جشن ملی رتبه برتر کشور را کسب کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی برگزاری مهر مجازی در ۲۷ مردادماه، برگزاری مراسم محوری با رعایت تمرکززدایی و ایجاد عدالت آموزشی در یکی از شهرستان‌ها، مراسم مهرورزی ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و مراسم شکوفه‌ها را از مهمترین برنامه‌های پیشنهادی پروژه مهر ۹۸ ذکر کرد.

وی بهره‌گیری از همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، فرهنگ‌سازی و ارایه راهکارهای علمی و اجرایی یاد شهدا، بهبود فضای کسب و کار، حمایت از تولید ملی، اجرای طرح‌های الگوی مصرف و توجه به بحران کم آبی را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.

خراسان جنوبی دارای ۲۷۰۰ آموزشگاه و بیش از ۱۷۰ هزار دانش‌آموز است.

نظرات کاربران