20. مرداد 1398 - 13:42
بیرجندرسا-مدیرکل زندانهای خراسان جنوبی، حمایت بیشتر از خانواده های زندانیان را از اولویتهای امسال این سازمان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، هاشمی امروز در بازدید از واحد خبر صدا و سیمای استان با اشاره به اقدامات اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها گفت: تلاش می کنیم علاوه بر توجه به سلامت جسمی و روحی زندانیان، با کمک انجمن حمایت از خانواده های زندانیان، به این خانواده ها توجه ویژه ای داشته باشیم تا این خانوداه ها از آسیب اجتماعی مصون باشند.
وی با بیان اینکه خانواده های زندانیان با مشکلات بسیاری مواجه هستند گفت: هم اکنون هزار و 522 خانواده با 3 هزار فرزند تحت پوشش این انجمن هستند که برای حمایت بیشتر از آنان نیازمند کمک خیران هستیم.
مدیرکل زندانهای خراسان جنوبی با بیان اینکه این سازمان در اجرای فعالیتهای فرهنگی، حرفه آموزی و اشتغال در کشور جزو استانهای برتر است گفت: وجود 900 حافظ یک تا 30 جزء قران در بین زندانیان و 300 حافظ در بین خانواده های زندانیان از برکات این فعالیتهاست و همچنین روزانه 780 زندانی اشتغال مولد دارند که بزرگترین مجتمع تولد شترمرغ و تولید 126 هزار تن خیار ارگانیک از جمله آنهاست.
هاشمی همچنین از آزادی 19 زندانی جرائم غیرعمد با بدهی یک میلیارد و 900 میلیون تومان از زندانهای خراسان جنوبی از آغاز امسال خبر داد و گفت: با راه اندازی پویش مهربانی از سوی صدا و سیمای استان ، شاکیان 10 میلیارد و 500 میلیون تومان از بدهی خود را بخشیدند.
بهره مندی تعدادی از زندانیان استان از دستور رئیس قوه قضائیه برای تخفیف مجازات یا آزادی به مناسبت عید غدیر و دهه اول محرم دیگر خبر مدیرکل زندانها بود.

نظرات کاربران