19. مرداد 1398 - 14:51
بیرجندرسا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: سهمیه فروش سوخت مرزنشینان استان امشب به حساب سرپرستان خانوار شامل در طرح واریز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، مشیرالحق عابدی روز شنبه در نشست خبری این مبلغ را ۷۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: استاندار خراسان جنوبی پیگیری‌های ویژه‌ای را برای افزایش سهمیه سوخت مرزنشینان انجام داداند که منجر به نتایج خوبی نیز شده است.

وی گفت: با توجه به برگزاری مزایده‌هایی به روال قاعده و قانون، پیگیری‌های استاندار (ابتدای اسفند ۹۷) و فروش سوخت به برنده، وجه حاصله از ۲۰ درصد سهم مرزنشینان سه برابر تمام مدت اجرای طرح (سال ۹۳ تا ۹۷) بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: برآورد افزایش سه برابر سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان استان در ماه‌های آینده اعلام خواهد شد.

وی اظهار داشت: پیگیری شایسته استاندار خراسان جنوبی از وزارت نفت منجر به این شد که سهمیه سوخت مرزنشینان استان از ۱.۵ میلیون لیتر به ۲۰ میلیون لیتر در خرداد و معادل ۱۳ درصد افزایش یابد.

عابدی عنوان کرد: سهمیه سوخت مرزنشینان استان در خرداد ماه گذشته در سه قسمت و به صورت جداگانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق سامانه ستاد به مزایده گذاشته خواهد شد.

وی گفت: امید است پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی دخیل در انجام طرح مذکور منجر به بازگشت حیات دوباره به مناطق مرزی به ویژه امنیت و اقتصاد پایدار مرز شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: جامعه هدف سهمیه سوخت مرزنشینان براساس قانون تا شعاع ۲۰ کیلومتر در نظر گرفته شده اما یکی از درخواست‌های مرزنشینان افزایش شعاع است که در کلان کشور این موضوع در حال پیگیری است ضمن اینکه در هیچ استانی تاکنون افزایش نداشته است.

استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان مرز مشترک دارد و از ۱۱ شهرستان این استان چهار شهرستان مرزی است.

نظرات کاربران