19. مرداد 1398 - 13:57
بیرجندرسا-حجت الاسلام بخشی پور از ویژه برنامه‌های دهه ولایت و امامت در ۵۵ امامزاده و بقعه متبرکه خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «پرویز بخشی پور» امروز (19 مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه ولایت از ۹ ذی‌الحجه آغاز و تا ۱۸ ذی‌الحجه ادامه  دارد، اظهار کرد: برنامه‌های اوقاف  در دهه ولایت علوی و اکمال دین نبوی با دو اصل اجرای نیات واقفین و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی برگزار می‌شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های دهه ولایت و امامت در 55 امامزاده و بقعه متبرکه استان، گفت: در دهه امامت هدف از برنامه‌ها معرفی شخصیت والای امیرالمومنین(ع) به عنوان الگوی حقیقی یک انسان کامل است.

 

وی با بیان اینکه نماز عيد قربان در 12 امامزاده شاخص با هماهنگی ستاد نماز جمعه استان و شهرستان ها اقامه می شود، ادامه داد: ايجاد فضاي جشن و سرور، تبليغ پيام غدير، پاسخگویی به شبهات غدير و تبيين جايگاه امامت و ولايت از مهم‌ترین اهداف برگزاری اين جشن‌ها است.

 

حجت الاسلام بخشی‌پور  با بیان اینکه قرائت دعای عرفه در 23 بقعه متبرکه استان برگزار می شود، ادامه داد: دعوت از سخنرانان و مديحه سرايان برجسته استان، راه‌اندازی ايستگاه های همه واقف باشيم، دعوت از سخنرانان توانمند برای تبيين زوايای معرفی عيد سعيد قربان و برگزاری دعای ندبه از برنامه‌های دهه ولایت است.
 

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی بیان کرد: توزیع سلسله مباحث نمایشگاهی در امامزادگان و بقاع متبرکه، مراسم قرائت زیارت جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی(ع) در 16 بقعه شاخص استان، برگزاری مراسم جشن ميلاد امام هادی(ع)، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدای مجاور امامزادگان، تجلیل از سادات، برپایی محافل انس با قرآن كريم در امامزادگان و بقاع متبركه شاخص و برگزاری همايش‌های ولايت و بصيرت برای كاركنان، خانواده و اصحاب وقف را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت در بقاع متبرکه است.
 

 

حجت الاسلام بخشی‌پور با بیان اینکه جشن سراسری عيد غدير در 26 بقعه متبرکه استان برگزار می شود، گفت: دعوت از دانش آموزان و جوانان برای حضور در فضای معنوی امامزادگان و آموزش احكام برای نوجوانان و جوانان، سخنرانی مذهبی با موضوع آشنايی با غدير، برگزاری نشست‌های صنفی با موضوع وقف و تقدير از خيرين و واقفان نمونه،  راه‌اندازی كاروان‌های شادی با عنوان كاروان شادی جشن ولايت علوی (به صورت راهپيمايی) و حركت به سمت امامزادگان و بقاع متبركه را از ديگر برنامه های دهه ولایت و امامت در سطح استان است.
 

 

وی بعنوان کرد:  برنامه‌های عید غدیر با قرائت دعای عرفه در بقاع شاخص استان آغاز می‌شود و در روز عید غدیر از دارندگان نام‌های علی، امیر، امیرعلی و حیدر در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان تجلیل خواهد شد.
 

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از ثبت 82 موقوفه خاص عید سعید غدیر خم در استان خبر داد و گفت: طرح ضیافت غدیر در دهه ولایت برگزار می‌شود و در آن بخشی از هزینه اطعام و پذیرایی از زائرین و شرکت کنندگان در مراسم روز عید در بقاع متبرکه توسط خیران انجام می‌شود.

 

نظرات کاربران