19. مرداد 1398 - 12:14
بیرجندرسا-معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی از برگزاری دعای عرفه در 23 امامزاده شاخص استان خبر داد و گفت: از تمامی مردم مؤمن و خداجوی استان برای شرکت در این مراسم معنوی دعوت به عمل می‌آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری  روز عرفه را روز معرفت و شناخت دانست و اظهار داشت: روز عرفه در روایات از روزهای خاص و با اهمیت بوده که دارای فضائل بی‌شماری برای افرادی که در صحرای عرفات و یا سایر افرادی که در شهر و دیار خود هستند، است.

وی با بیان اینکه روز عرفه روز راز و نیاز به درگاه حق تعالی بوده و در برخی از زمان‌ها نظیر این روز بستر اجابت دعا مهیا می‌شود، تصریح کرد: دعای عرفه از مشهورترین ادعیه‌ها است که شامل مضامین عارفانه‌ای در شناخت پروردگار و تضرع به ذات اقدس الهی است. 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی از برگزاری دعای عرفه در 23 امامزاده شاخص استان خبر داد و تبیین کرد: مضامین عارفانه و مهمی در دعای عرفه وجود دارد که انسان به فهم عمیق آن به مقام‌های بالای بندگی، دست می‌یابد.

مختاری هدف از برگزاری این مراسم در امامزادگان را آشنایی هرچه بیشتر مردم با این مکان‌های زیارتی و فعالیت‌های انجام شده در این اماکن عنوان کرد و ادامه داد: تقویت روحیه معنوی جوانان و نوجوانان از مهم‌ترین اهداف اوقاف و امور خیریه است.

وی مطرح کرد: شناخت درست نهم ‌ذی‌الحجه، روز عرفه از سفارش‌های ائمه معصومین و آموزه‌های دینی است که در این راستا باید به شایستگی تمام در برگزاری دعای عرفه همت کنیم.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری این مراسم معنوی در حرم امامزادگان اندیشیده شده، افزود: از تمامی مردم مؤمن و خداجوی استان برای شرکت در این مراسم معنوی دعوت به عمل می‌آید.

مختاری با اشاره به نامگذاری دهه ولایت از روز عرفه تا روز عید غدیر، بیان داشت: اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی برنامه‌های متنوع و فرهنگی برگزار و ویژه برنامه‌های دهه ولایت با حضور مبلغان بومی و غیر بومی در بقاع متبرکه برگزار می‌شوند. 

وی برگزاری جشن ولایت در تمامی امامزادگان استان را از جمله برنامه‌های شاخص دهه ولایت برشمرد و افزود: در امامزادگن شاخص نیز مراسم باشکوهی با حضور سخنرانان و مداحان برجسته برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی برپایی ایستگاه صلواتی، برگزاری مسابقات فرهنگی در بقاع متبرکه و اهدای جوایز را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت برشمرد و تصریح کرد: معرفی شخصیت امام علی(ع) به عنوان الگوی حقیقی و عملی به نسل جوان از وظایفی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

نظرات کاربران