18. مرداد 1398 - 16:40
بیرجندرسا-امام جمعه سرایان با اشاره به تحریم وزیر خارجه گفت: این اقدام نمایانگر استیصال و درماندگی واشنگتن در برابر قدرت دیپلماسی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،حجت الاسلام احمد نجمی پور در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان سرایان با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) تصریح کرد: مبارزه با تحریف معارف و احکام اسلامی و ایجاد تشکیلات  ایدئولوژیک سیاسی در جامعه ی شیعی از جمله محورهای مهم حیات سیاسی حضرت بود.

وی با بیان اینکه عید سعید قربان فرصت بسیار خوبی است تا مؤمنان، با انجام عبادات ضمن بهرهوری از فیوضات الهی، به پروردگار خویش تقرَّب یابند؛ تهذیب نفس، تسلیم رضای حق بودن، ایثار و فداکاری و رها شدن از تعلقات دنیوی را از درس ها و پیام های عید قربان برشمرد.

 نجمی پور ادامه داد: در خصوص فضیلت  قربانی کردن در این روز سفارش های بسیاری از پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل بیت(ع) است که سزاوار است مؤمنان با عمل به این توصیه ها، ضمن تقرب به قرب الهی و ترویج این سنت شریف، مؤمنان به خصوص فقرا را اطعام کنند.

وی اظهار کرد: از مردم عزیر خواهشمندیم از ذبح دام در معابر عمومی، خیابان و کوچه ها جداً خودداری نمایند.

امام جمعه سرایان با اشاره به تحریم وزیر خارجه گفت: این اقدام نمایانگر استیصال و درماندگی واشنگتن در برابر قدرت دیپلماسی ایران است.

وی تصریح کرد: در واقع، بر خلاف تصورات کاخ سفید  که تحریم آقای ظریف را بر اساس منطق تداوم فشار حداکثری و امکان کشاندن ایران به پای میز  مذاکره دروغین ترامپ، ارزیابی می کنند، این رخداد باعث شد تا جهان بار دیگر به قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران واقف شد، قدرتی که در ۴۰ سال گذشته توانسته در کنار سایر حوزههای قدرت، سیاستهای آمریکا را با شکست مواجه کند. 

امام جمعه سرلیان افزود: "تحریم، فشارحداکثری و تهدید"،  سه ابزار دولت ترامپ برای مقابله با ایران است که با خروج آمریکا از برجام، در دستور کار کاخ سفید قرار گرفته است. 

وی عنوان کرد: تحریم وزیر خارجه بار دیگر ثابت کرد که نباید به وعده های برجامی و  مذاکره با غربی ها خوشبین بود. از نگاه جمهوری اسلامی آمریکا همان آمریکای خبیث است چه با تحریم جناب ظریف و چه بدون تحریم او. 

وی افزود: رفتار خصمانه آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه  کشورمان، قطعا محکوم است؛ اما این رفتار خصمانه نمی تواند ما را از رویکرد منفعلانه دولت در  سیاست خارجی غافل کند.

نجمی پور تصریح کرد: اگر دولت آن روزی که دولت اوباما از حضور نماینده ایران در سازمان ملل ممانعت ایجاد کرده و با گستاخی به وی اتهام تروریستی زد، قاطعانه و مقتدرانه واکنش نشان می داد، شاید کار به اینجا نمی رسید.

وی ادامه داد: یکی از خبرهای خوشی که امروز در اوج تحریم ها شنیده شد صادرات بنزین قرارگاه سازندگی  خاتم النبیاء بود که این قرارگاه با بهره برداری از پالایشگاه ۳۶۰ هزار بشکه ای خلیج فارس، کمک بزرگی به جهش تولید بنزین و فرآوردههای نفتی کشور کرده تا عالوه بر خودکفایی ایران در تولید سوخت مورد نیاز خود، بتواند به صادرکننده بنزین تبدیل شود. 

به گفته وی در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و در اوج تحریمهای کشور، سپاه پاسداران یک شاهکار مهندسی و صنعتی را به دست  مهندسان ایرانی بدون دخالت خارجی ها به جهان معرفی کرد.

نظرات کاربران