15. مرداد 1398 - 13:39
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خبر داد:
پیش‌بینی حضور ۳۵ هزار نفر در طرح « نشاط معنوی» خراسان جنوبی
بیرجندرسا-حجت الاسلام مختاری گفت: امسال به دلیل استقبال جوانان و نوجوانان پیش‌بینی می‌شود ۳۵ هزار نفر در طرح نشاط معنوی شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «اسماعیل مختاری» امروز (15 مرداد) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اجرای طرح تابستانی نشاط معنوی با آغاز فصل تابستان در این استان آغاز می‌شود و هر سال استقبال دانش‌آموزان از این طرح بسیار مطلوب است.
 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: طرح تابستانی نشاط معنوی در 35 امامزاده و بقعه متبرکه استان به‌ منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان اجرا می‌شود و در این طرح به کیفیت برنامه توجه شده است.

 

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه تبدیل بقاع به قطب فرهنگی، تصریح کرد: سوق دادن نسل جوان به فعالیت‌های فرهنگی به ویژه برنامه‌های قرآنی از مهم‌ترین اهدافی است که اداره کل اوقاف با اجرای طرح نشاط معنوی دنبال می‌کند.
 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه طرح نشاط معنوی همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و تا 29 مرداد همزمان با عید سعید غدیر ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: کلاس‌های طرح نشاط معنوی در رشته‌های مسابقات قرآنی، ورزشی، اردوهای تفریحی و زیارتی و فرهنگی، به کارگیری روحانیون اعزامی از قم و برپایی خیمه معرفت اجرا می‌شود.
 

وی برگزاری برنامه‌های تربیتی، اخلاقی، برگزاری اردوهای فرهنگی و معرفت را از مهم‌ترین برنامه‌های آموزشی در این طرح عنوان و مطرح کرد: در شیوه اردویی طرح نشاط معنوی 14 بقعه متبرکه که ظرفیت اردویی دارند به عنوان مقصد انتخاب و با حضور مربیان و مبلغان برنامه‌های آموزشی، ورزشی و اردویی برگزار می‌شود.
 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برگزاری 28 کلاس معارف، برگزاری کلاس‌های مهارت‌های 10 گانه زندگی در هفت بقعه و کلاس‌های فنی و هنری در هفت بقعه دیگر استان خبر داد و بیان کرد: کلاس‌های آموزشی در داخل بقاع متبرکه با حضور اساتید و مربیان اجرا می‌شود.
 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه مخاطبین این طرح دختران و پسران دانش‌آموز هفت تا 18سال هستند، تبیین کرد: بعد از اتمام طرح نشاط معنوی ارتباط مبلغان با دانش‌آموزان قطع نخواهد شد و مبلغان در قالب طرح‌های دیگر با دانش‌آموزان ارتباط می‌گیرند.
 

وی خاطرنشان کرد: در برگزاری طرح نشاط معنوی 22 نفر از مبلغان اعزامی و بومی و همچنین مربیانی که در قم آموزش دیدند با اوقاف خراسان‌جنوبی همکاری می‌کنند.
 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هم‌اکنون طرح نشاط معنوی در بقاع شاخص استان در حال اجراست، اضافه کرد: سال گذشته 32 هزار نفر به صورت روزانه در طرح نشاط معنوی حضور یافتند که امسال به دلیل استقبال جوانان و نوجوانان پیش‌بینی می‌شود 35 هزار نفر در این طرح حضور پیدا کنند.

نظرات کاربران