14. مرداد 1398 - 12:55
بیرجندرسا-در مراسم جشنواره مالک اشتر ناحیه مقاومت سپاه خوسف و یادواره شهید حسن فنودی، ۱۲ نفر از فرماندهان و فعالان حلقه های صالحین این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،سردار«علی قاسمی» شامگاه (13 مرداد) در اولین جشنواره مالک اشتر ناحیه مقامت سپاه خوسف و یادبود شهید حسن فنودی اظهار داشت: مالک اشتر ویژگی های خاصی داشته اند که  ولایت مداری در رأس این ویژگی ها است.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه معرفی فرماندهان شایسته و مدیران برتر رده های مقامت بسیج توسعه فرهنگ شایسته سالاری است، افزود: حرکت جهادی، ایثار، شهادت و شهامت مالک اشتر بی نظیر و وی به تنهایی یک سپاه و لشکر بود که فتوحات زیادی را برای اسلام به ارمغان آورد، لذا از مدیران و فرماندهان بسیج انتظار می رود همانند مالک اشتر خودسازی، رعایت تقوای الهی و پیروی نکردن از نفس اماره را در خود تقویت کنند.

 

قاسمی با بیان اینکه پرهیز از ریاست طلبی  و نگرش صحیح به مقام و حکومت باید از ویژگی های بسیجیان، باشد، گفت: شفقت با مردم، نزدیکی به حالات مردم، دلجوی و حفظ اسرار مردم در امور حکومتی  باید مورد توجه قرار گیرد و مردم از مهم ترین ارکان جامعه هستند.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: رهبر بزرگ، آرمان بزرگ، ملت بزرگ و دشمن بزرگ در طول تاریخ همواره وجود داشته است و امروز آرمان بزرگ انقلاب حضرت مهدی (عج) است که انقلاب اسلامی ما زمینه ساز آن است و تاریخ تاکنون ملت بزرگی همچون مردم ایران به خود ندیده و امروز آمریکا و ایادی آنها با سلطه ای که بر جهان دارند ، باید در مقابل آرمان های بزرگ جمهوری اسلامی ایران زانو بزنند.

 

وی گفت: امور شخصی مردم مانند عدالت،مساوات، عدم تبعیض،حقوق انسان باید مدنظر قرار بگیرد و در امور اقتصادی مردم عدالت ورزی، نظارت بر تجارت، رسیدگی به مشکلات مردم، باخبر بودن از احوال مردم، احتکار، ترجیح دادن مردم به امور شخصی خود، رسیدگی به فقرا، برخورد با مردم از ویژگی های مالک اشتر است که مدیران و فرماندهان سپاه و بسیج باید این ویژگی ها را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

قاسمی هدف از جشنواره مالک اشتر را معرفی فرماندهان شایسته و مدیران برتر رده های مقاومت بسیج، توسعه فرهنگ شایسته سالاری، ابتکار و خلاقیت در بسیج، ایجاد یکپارچگی در بسیجیان اعلام کرد.

 

در این جشنواره همچنین سرهنگ « محمد علی بشیری»، فرمانده ناحیه سپاه خوسف هم در ابتدای مراسم با تقدیر از تلاش های جامعه بسیجیان گفت: حضور بسیجیان در همه صحنه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، جهادی و عمرانی شهرستان قابل تقدیر است ولی بر اساس دستورالعمل جشنواره مالک اشتر و امتیاز بندی تعداد  از بسیجیان انتخاب و مورد تقدیر قرار می گیرند.

 

پخش کلیپی از فیلم امام علی (ع) با محوریت نقش مالک اشتر و مستندی از زندگی جانباز شهید حسن فنودی با عنوان « روایت دست» از دیگر برنامه های اجرایی در این مراسم بود. شهید فنودی از شهدای دانش آموز شهر خوسف است که با وجود قطع شدن دست راستش در دفاع مقدس، بارها عازم جبهه شد و به فیض شهادت رسید.

 

در پایان ۱۲ نفر از فرماندهان ، معاونان رده های بسیج و فعالان صالحین محلات و مدارس شهرستان خوسف تقدیر شدند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران