13. مرداد 1398 - 20:24
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: وزارت‌خانه‌ها تکلیف به ارائه خلاء‌های قانونی حوزه کاری خود به مجلس را دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی صبح یکشنبه در مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با اشاره به سخنان فعالان حوزه معدن خراسان‌جنوبی در زمینه تعارضات قانونی مرتبط با حوزه معدن و منابع طبیعی اظهار کرد:  این موضوع نشان دهنده تقصیر وزارت صمت در عدم گزارش این خلاء‌ها و تضادهای قانونی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس مصوب کرده است که دستگاه‌های دولتی موظف هستند که اشکالات و خلاء های قانونی حوزه کاری خود  را به مجلس گزارش کنند و سؤال این است که چرا وزارت صمت این تضادها و خلاء های قانونی مرتبط با بحث معدن و منابع طبیعی را ارائه نکرده است.

عبادی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت یا این تضادها و خلاء‌های قانونی را قبول ندارد و یا توجهی به این مسئله نداشته است.

وی افزود: بنابرین فعالان حوزه معدن در خراسان‌جنوبی و سایر استان‌های کشور اگر با اشکالات و خلاء‌های قانونی رو به رو هستند باید گزارش‌دهی آن از سوی وزارت صمت را مطالبه کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مسائل و مشکلاتی که مرزنشینان خراسان‌جنوبی در مجمع نمایندگان استان ارائه کردند، گفت: تقویت مرز بی شک در نهایت به نفع کل کشور خواهد بود.

عبادی اظهار کرد: تقویت مرزنشینان رونق اقتصادی و ثبات امنیت را به همراه دارد و از این منظر نباید از این موضوع مهم غفلت کرد.

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در مجمع نمایندگان استان اظهار کرد: نقدهایی که توسط متولیان امر تعاون در مجمع نمایندگان مطرح شد بی شک توسط دستگاه‌های ذی ربط از جمله اداره کل مالیات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی باید پاسخ داده شود.

وی بیان کرد: اگر خواستار موفقیت تعاونی‌ها در خراسان‌جنوبی هستیم باید روند کار در حوزه تعاون را اصلاح کنیم به گونه‌ای که هیچ تعاونی نیاز به کمک دولت نداشته باشد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات مرزنشینان و تقویت آنان از جمله اولویت‌ها است، ادامه داد: در زمینه مشکلات مرزنشینان نیز اگر نیاز به اصلاح قانون وجود دارد، نمایندگان مجلس آماده همکاری هستند.

نظرات کاربران