13. مرداد 1398 - 11:18
بیرجندرسا-عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فاصله بین آرمان ها و واقعیات موجود مورد توجه قرار گیرد،گفت: آرمان حمایت از مستضعفین و محرومین هیچگاه ازجلوی چشم نیروهای انقلابی کنار نرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمد حسین صفار هرندی صبح یکشنبه در همایش گام دوم انقلاب با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: این بیانیه علاوه بر اینکه کارنامه ۴۰ ساله نظام را ارزیابی می کند، چشم انداز پیش رو را تدوین کرده است.

وی با بیان اینکه این بیانیه مقطعی نیست و گذشته را به آینده بزرگ پیش رو گره می زند، اظهار کرد: نوع پرداختن به بیانیه متفاوت بوده چراکه برخی نکته به نکته متن را می خوانند و تشریح می کنند.

صفار هرندی با بیان اینکه باید به طور مکرر به روح حاکم بر بیانیه پرداخته شود، گفت: این بیانیه دفاعیه ای از انقلاب و تفکر انقلاب به روش حیات و زیست اجتماعی است.

وی با بیان اینکه شناخت مقوله انقلاب و ایستادن پای این قصه موضوعیت داشته و مهم است، گفت: امروزه موضوع بر سر رویایی انقلاب با دشمن نیست بلکه حساست انقلاب به واسطه تردیدهایی است که برخی انقلابیون نسبت به این راه و روش  دارند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با کسانی مواجه هستیم که در خطوط انقلاب حضور داشته و جریان ساز بوده اند اما راجب به حقانیت طریق انقلاب تردید کردند بنابراین دفاع از انقلاب برای طراحی آینده موضوع جدی پیدا می کند.

صفار هرندی اظهار کرد: برای موفقیت در گام دوم انقلاب باید جای پای مان را در گام اول محکم کرده باشیم که این امر نیازمند تبیین جریان انقلاب و دستاوردهای آن طی ۴۰ سال گذشته است.
صفار هرندی  با بیان اینکه انقلاب اسلامی مشخصاتی متفاوت از دیگر انقلاب ها است، اظهار کرد: گام اول انقلاب به معنی ظهور انقلابی است که هیچ شباهتی به انقلاب های ادوار پیشین ندارد.

وی با بیان اینکه تمام انقلاب های لیبرالستی، مارکسیستی و سوسیالیستی اتکایی به اومانیسم داشته و لذت گرایی فردی حاکم است، گفت: انقلاب اسلامی انسان را از گرایش های زمین جدا کرده و به پیدا کردن گمشده تاریخ فرا می خواند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: انقلاب اسلامی می گوید باید تمام کارهای انسان مبتنی بر شرعیت الهی بوده تا قرین صحت باشد.

وی بیان کرد: گفته هایی مانند " انقلاب فرزند خود را می خورد و حمام خون راه می اندازد" شنیده می شود اما هیچ کدام این گفته ها در انقلاب اسلامی صدق نمی کند و طی تاریخ در انقلاب فرانسه رخ داده است.

صفار هرندی با بیان اینکه ۴۰ سال گذشته انقلاب با آهنگ آرامی طی شده است، افزود: گفته شده بود بعد از رحلت امام ( ره) جنگ قدرت بین سران جمهوری اسلامی به راه می افتد اما سر سوزنی از این گفته ها صدق نکرد.

وی با بیان اینکه هیچ گاه مسیر اصلی در منظومه انقلاب از روند خود خارج نشده و این تفاوت اصلی انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها است، افزود: اگر کسی می خواند بر روی گام اول انقلاب صحبت کند باید تقاوتش را با دیگر انقلاب ها بیابد.

صفار هرندی با بیان اینکه فاصله بین آرمان های اولیه و واقعیات موجود مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: آرمان حمایت از مستضعفین و محرومین هیچگاه از جلوی چشم نیروهای انقلابی کنار نرفته است.

وی با بیان اینکه امروز تعداد فقرای صدقه خور ایالات متحده از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون رسیده است، گفت: همیشه بین هدف گذاری آرمانی با واقعیت ها فاصله بوده که باید برای کم کردن این فاصله ها تلاش شود.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امروز دست اندرکاران و مسئولانی داریم که رسما بی اعتقادی به نظام را بلند بلند بیان می کنند و گاهی که مشکلات بالا می گیرد این افراد زبانشان را برای بیان منویات پنهان شان بلند تر می کنند.

وی ادامه داد: این افراد در زمانی که ناکامی هایی بر اثر آلودگی ها و فسادهای خودشان ظهور می کند به جای اینکه کمبودهای را در خود پیدا کنند، به نسخه انقلاب نسبت می دهند.

صفار هرندی با بیان اینکه دشمن اعتراف می کند انقلاب اسلامی توانمند است، افزود: انقلاب اسلامی انقلابی کارآمد بوده و طی سال گذشته دستاوردهای خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه رتبه هایی که مصری ها در شاخص های مختلف پیشرفت دارند در مقایسه با ایران عقب هستند، افزود: اگر انقلاب نکرده بودیم در جایگاه امروزی مصر قرار داشتیم.

وی با بیان اینکه در نانوتکنولوژی رتبه چهارم دنیا را داریم که غرب از این امر تعجب کرده است، اظهار کرد: بر اساس گزارش ها رتبه ایران در هوافضا رتبه یازدهم جهان بوده و رتبه اول شتاب علمی را دارد.

صفار هرندی با بیان اینکه عربستان با پول های سنگینی که هزینه کرده در رتبه های علمی عقب تر از ایران است، افزود: پیشرفت های علمی تا حدی جدی و آشکار شده که دشمن به صورت رسمی می گوید چرا در علم نانو پیشرفت می کنید؟ کلکی در سر دارید؟

وی بیان کرد: پیشرفت های علمی ایران منجر به تبدیل شدن کشور به الگویی برای کشورهای در طبقه چندم تبدیل می شود که این امر غربی ها را آزار می دهد.

نظرات کاربران