12. مرداد 1398 - 17:31
بیرجندرسا-معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال شرایط اقتصادی رو به بهبود خواهد بود و هم‌اکنون نیز علی‌رغم سختی‌ها شاهد ثبات روزافزون اقتصادی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حسینعلی امیری ظهر امروز در شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام از ارزش حقوقی و سیاسی این تعهد کم نکرد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها شرایط خاصی را برای کشور به وجود آورد، بیان داشت: همه تلاش‌های دولت بر کاهش شرایطی است که تحریم‌های ناجوانمردانه به وجود آورده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مطرح کرد: بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال شرایط اقتصادی رو به بهبود خواهد بود و هم‌اکنون نیز علی‌رغم سختی‌ها شاهد ثبات روزافزون اقتصادی هستیم.

امیری بیان داشت: با همه تنگناها و محدودیت‌های اقتصادی که دشمنان برای ملت ایران ایجاد کردند، اما طرح‌های بزرگ و مهمی در سطح کشور هر روز افتتاح می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه فشارهای تحریم راه به‌جایی نخواهد برد، مطرح کرد: دولت برای تمامی این فشارهای اقتصادی برنامه داشته و قطعاً در کنار مردم خواهیم توانست از این تنگناها عبور کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بی‌اعتمادی جهانیان به آمریکا را نتیجه برجام دانست و تصریح کرد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که اگر از برجام خارج شوند ما نیز رفتاری متقابل در خروج از برجام خواهیم داشت و مجدد می‌توانند ما را به فصل هفتم منشور ملل متحد برگردانند.

امیری برجام را مهم‌ترین دستاورد دولت دانست و افزود: خروج یک‌طرفه آمریکا از برجام از ارزش حقوقی و سیاسی و بین‌المللی آن نکاسته و آمریکایی‌ها با خروج از برجام نقض عهد و مقررات بین‌المللی کردند.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از نقدها و نادیده گرفتن آثار برجام جفا در حق مردم و تیم مذاکره‌کننده و رئیس‌جمهوری و مقام معظم رهبری است، اضافه کرد: برجام کماکان کارکردها خود را دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تحریم دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نشان‌دهنده عجز آمریکایی‌ها در مواجهه با منطق و استدلال و عدم صداقت آن‌ها است، بیان داشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا برای ایران نیروهای خود را چند ده برابر کرده بود و حتی به‌صورت مستقیم با شرکت‌ها برای تحریم اقتصادی ایران مذاکره کرد اما نقشه‌های آنان نقش بر آب شد.

امیری با اشاره به عزت و اقتدار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، بیان داشت: تغییر شرایط بین‌المللی به نفع ایران ثمره صبر راهبردی انقلاب اسلامی، مقاومت مردم، نتیجه برجام و تبحر تیم مذاکره‌کننده در پرتو راهنمایی‌هایی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی عنوان کرد: در سال‌های ۹۱ علیه ایران یک اجماع جهانی بود ولی امروزه شرایط برعکس شده و در چشم جهانیان آمریکایی‌ها به‌عنوان افرادی بی‌اعتماد مطرح هستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به موقعیت استان خراسان‌جنوبی و مسیر رو به رشد این استان، خاطرنشان کرد: خراسان‌جنوبی در مسیر شتاب توسعه قرار و از این جهت آینده خوبی را برای استان پیش‌بینی می‌کنیم.

امیری با بیان اینکه فرصت‌ها و مزیت‌های خوبی در استان خراسان‌جنوبی به‌خصوص بازارچه‌های مرزی وجود دارد، اعلام کرد: تمامی مشکلات مطرح‌شده در این سفر از سوی وزرای مربوطه و همچنین در جلسه فردا که با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد پیگیری می‌شود.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران