3. مرداد 1398 - 10:11
بیرجندرسا-دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که در ستاد توانمندسازی محرومین به دنبال افزایش مشارکت پذیری هستیم،گفت:بایستی با تامین امکانات و آموزش مهارت ها، کارآفرینی و ارائه خدمات نیازمندان را توانمند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور پیش از ظهر امروز در نوزدهمین‌ همایش مدیران شعب موسسه خیریه بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌های کشور که در اردوگاه مازندران مشهد برگزار شد،اظهار کرد:بسیار مفتخریم که ملت شریف ایران بیش از ۴۰ سال است که بیدار شده‌اند و پرچم استقلال و خودباوری را برافراشته‌اند.
وی افزود:در این ۴۰سال،چپاول‌گران دنیا با تمام توان خویش مقابل ملت ایران ایستاده‌اند و دشمنی‌شان را به ملت ایران در قالب‌هایی همچون جنگ،کودتا،تحریم اقتصادی و.... نشان داده‌اند.
دبیر مجمع تشخیص مصلح نظام تصریح کرد:عمده تلاش آمریکا و ترامپ‌ آن است که به جهانیان ثابت کنند که ایرانی‌ها بدون آنان(آمریکائی‌ها)نمی‌توانند زندگی کرده و امورات‌شان را بگذرانند.
سردار رضایی با تاکید بر این‌که امروزه مبارزه ما در حوزه سیاسی،اجتماعی،دفاعی و امنیتی به شکل دیگری تبدیل شده است،خاطرنشان کرد:جوانان این مرز و بوم بایستی با اقتدار و صلابت روی پای خویش بایستند و به ترامپ‌ و آمریکا ثابت کنند که بدون آنان،می‌توانند بهترین زندگی را داشته باشند.
وی ادامه داد:امروزه ما وارد دوره جدیدی از توانمندسازی شده‌ایم که توانمندسازی اقتصادی نام دارد؛باید یاد بگیریم که چطور مشکلات و تنگناهای اقتصادی را حل کنیم چرا که امروز،زمان جهاد اقتصادی فرا رسیده است.
رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور با اشاره به این‌که نیازمند تحولی هستیم که مردم به صحنه بیایند،تبیین کرد:آنچه مسلم است آن است که مردم با خلاقیت و فکر خود می توانند دولت را کمک کنند.
سردار رضایی با بیان این‌که دولت و مجلس بایستی قوانین حمایتی از مردم را تنظیم کنند،یادآور شد:در امور خیریه ها نیز قانون جامع حمایتی نداریم و باید دولت‌ها با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد به حل مشکلات اقتصادی و همچنین مشکلات اقتصادی را حل کنند.
وی ضمن اشاره به این نکته که مردم باید مشارکت پذیری خود را بالا ببرند،ابراز کرد: مشارکت پذیری را خیریه‌ها می توانند ارتقا دهند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که در ستاد توانمندسازی محرومین به دنبال افزایش مشارکت پذیری هستیم،اذعان داشت:بایستی با تامین امکانات و آموزش مهارت ها، کارآفرینی و ارائه خدمات نیازمندان را توانمند کرد؛ باید مردم را تشویق کرد و روحیه و انگیزه را در کار و فعالیت اقتصادی بالا برد چرا که استعدادهای بالقوه را می‌توان از طریق آموزش و مهارت افزایی بالفعل کرد. 
سردار رضایی با بیان این‌که بسیار خرسند هستیم که موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها از جمله سازمان‌هایی است که به زیر چتر نهادهای توانمندسازی آمده است،گفت: انسان های مستعدی در روستاها و مناطق محروم هستند که باید شناسایی و حمایت شوند همانطور که فرماندهان و قهرمانان بزرگ جنگ هم، زمانی ناشناخته بودند؛ در جامعه ما قهرمانان گمنام زیادی وجود دارند که باید شناسایی شوند.
وی با تاکید بر این مهم که امیدوارم که توانمندسازی مردم در این خیریه با اولویت بیشتری دنبال شود،اظهار داشت:بر کسی پوشیده نیست که اگر مردم توانمند شوند پول ملی ما ارزش خود را به دست خواهد آورد.
رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور افزود:همان‌طور که اشاره شد به لطف خداوند،آبشار عاطفه ها روش خوبی را در مشارکت پذیری مردمی در پیش گرفته است.

سردار رضایی در پایان متذکر شد:همان‌طور که اشاره شد امروزه که رهبر مقتدر کشورمان با تمام توان در مقابل آمریکا ایستاده‌اند،ما نیز باید ثابت کنیم که در همه امور و با همه ابعاد می‌توانیم در مقابل آمریکا بایستیم.
انتهای پیام/ا

نظرات کاربران