3. مرداد 1398 - 19:38
بیرجندرسا-مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از افزایش دو برابری طول بزرگراه‌ها در استان خبر داد و گفت: با این وجود متأسفانه میزان تلفات انسانی بسیار نگران کننده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، مهدی جعفری عصر امروز در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: 17 هزار کیلومتر راه در استان خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد 922 کیلومتر راه ترانزیتی است.

وی بیشترین میزان اشتغال استان را در بخش حمل و نقل دانست و افزود: با وجود اینکه در 4 سال اخیر شاهد دو برابر شدن طول بزرگراه‌ها در استان هستیم اما میزان تلفات انسانی بسیار نگران کننده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از وجود 251 پست مصوب خبر داد و بیان کرد: از این تعداد 46 درصد پست‌ها با 111 پست بلاتصدی و 131 پست با تصدی است. 

جعفری همچنین وضعیت نیروها را در شهرستان‌ها بسیار نگران کننده دانست و تصریح کرد: در شهرستان‌ها تنها 71 پست وجود دارد که 65 درصد پست‌ها بلاتصدی است.

وی به نیروهای هواشناسی استان اشاره و خاطرنشان کرد: وضعیت نیروهای هواشناسی نگران کننده و نیازمند سهمیه استخدامی خاصی است به طوری که این اداره کل دارای 115 پست است که 68 درصد پست‌ها بلاتصدی است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه سرانه سهمیه مجوزها برای بسیاری از استان‌ها یکنواخت است که باید مورد توجه قرار گیرد یادآور شد: درخواست ما این است که برای استان‌هایی مانند خراسان جنوبی شرط استخدام را بر نیروهای بومی بگذارند.

جعفری با بیان اینکه اداره کل راهداری دارای 263 پست سازمانی است که 190 پست باتصدی بوده و مابقی بلاتصدی است اظهار داشت: همچنین در اداره کل فرودگاه‌ها نیز در تشکلات تبصره و ساختار فرودگاه بازنگری شود و در 24 ساعت خدمت داشته باشد.

رشد 100 درصدی تعداد معادن در استان

رئیس سازمان صنعت و معدن خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: خراسان جنوبی در بخش معدن از سال 92 تعداد 300 معدن و در حال حاضر  600 معدن دارد که نسبت به سال 92،  صددرصد رشد داشته است.

داوود شهرکی یادآور شد: از سال 92 تاکنون 60 میلیارد تومان تسهیلات از منابع ملی برای اکتشاف معادن اختصاص داده شده است.

وی تصریح: در مطالعات ژئوفیزیک هوایی بیش از 40 درصد از مساحتی که در کشور تعریف شده بود توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه این سازمان 160 پست مصوب دارد که 40 پست از آن بلاتصدی است گفت: متاسفانه در استان‌هایی که ناامنی موج می‌زند توجه بیشتری می‌شود و استانی مانند خراسان جنوبی که امنیت را تامین می‌کند از نظر توجه محروم است.

نظرات کاربران