3. مرداد 1398 - 13:37
بیرجندرسا-رئیس دانشگاه بیرجند گفت: افتخار می‌کنیم در استانی هستیم که محصول و صادرات آن نیروی انسانی و معلم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،احمد خامسان روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی که با حضور «جمشید انصاری» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی برگزار شد افزود: اگر این مزیت را از استان بگیریم، بدون شک چیزی برای خراسان جنوبی باقی نخواهد ماند.

وی گفت: معتقدیم همه بخش‌های استان باید تقویت شود و آنچه باعث رشد و توسعه پایدار و ماندگاری جمعیت می‌شود، بخش مربوط به دستگاه‌هایی است که اگر این افراد تضعیف شوند استراتژیک‌ترین و بهترین محصول استان تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: از این منظر باید به آموزش عالی، آموزش و پرورش و دستگاه‌های متولی این موضوع نگاه ویژه شود.

رئیس دانشگاه بیرجند اظهار داشت: نسبت استاد به کارمند در دانشگاه‌ها باید یک به یک باشد که اکنون در دانشگاه ۹ دهم است و سال ۱۴۰۰ به هفت دهم خواهد رسید.

وی با یادآوری قدمت ۴۳ ساله دانشگاه بیرجند گفت: نیروهای نسل دوم این دانشگاه در حال بازنشستگی هستند و تا سال ۱۴۰۰ نیز ۱۱۹ نفر از کارکنان باید بازنشسته شود و باید فکری برای این موضوع بشود.

خامسان با بیان اینکه با چابک‌سازی نیروی انسانی موافق هستیم افزود: نمی توان انتظار داشت ۲۰ آزمایشگاه شیمی را با یک نیروی حق‌التدریس اداره کرد یا اینکه سیستم آموزش در بخش سامانه را نمی‌توان در اختیار یک نیروی شرکتی قرار داد.

وی گفت: اگر فکری به حال دانشگاه بیرجند نشود در سال ۱۴۰۰ به بعد، دچار وضعیت خطرناکی خواهد شد که امید است وظایف خود را در استان به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار استان به درستی انجام دهیم.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی نیز در این نشست نسبت به صدور مجوز استخدام هیات علمی در دانشگاه بیرجند مطابق برنامه و ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قول مساعد داد.

نظرات کاربران