1. مرداد 1398 - 14:03
بیرجندرسا-هاشمی از برگزاری مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی برای نخستین بار در کشور به مناسبت هفته ملی مهارت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، « علی هاشمی» امروز (1 مرداد) در حاشیه بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال گذشته تعداد 166 دوره فنی و حرفه‌ای برای زندانیان استان برگزار شده  است که در مجموع 3 هزار و 617 نفر در این دوره‌ها ثبت نام کردند.

 

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: از این تعداد 3 هزار و 158 نفر در آزمون‌های مهارتی شرکت کرده و 2 هزار و 763 نفر در آزمون قبول شدند.

 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری نیز 39 دوره مهارتی فنی و حرفه‌ای برای زندانیان استان برگزار شده، ادامه داد: از این تعداد 37 دوره با شرکت 680 نفر فنی و حرفه‌ای و دو دوره با شرکت 80 نفر توسط جهاد کشاورزی بوده است.

 

هاشمی بیان کرد: دوره‌‌های مهارتی در حوزه‌های فناوری خودرو، جوشکاری، خیاطی، پیرایشگری، برق ساختمان، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر آبگرمکن، تعمیر پکیج، رشته‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی و حرفه‌های مختلف صنعت ساختمان بوده است.

 

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی از برگزاری مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: برای نخستین بار در کشور هفته آینده این مسابقات با حضور 35 شرکت کننده برگزار می‌شود.

 

وی تاکید کرد: این مسابقات تاکنون در هیچ زندانی برگزار نشده و برای اولین بار در استان خواهد بود و در پایان نیز جوایز ارزنده‌ای به نفرات برتر اعطا می‌شود و این افراد می‌تواند در مسابقات مهارت سطح کشور نیز شرکت کنند.

 

هاشمی با بیان اینکه تمام دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای برگزار شده در زندان به صورت رایگان است، عنوان کرد: یکی از اهداف سازمان زندان‌ها نیز حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است چرا که بسیاری از زندانیان که وارد زندان می‌شوند حرفه‌ و اشتغالی ندارند و دچار بزه و آسیب می‌شوند.

 

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج به زندانیانی که دوره‌هایی آموزش فنی و حرفه ای را می‌بینند تسهیلاتی پرداخت می‌کند تا با ایجاد اشتغال بازگشت مجددی به زندان نداشته باشند.

 

هاشمی در پایان با اشاره به اینکه حرفه آموزی در سال رونق تولید می‌تواند به اشتغال کشور کمک کند، گفت: بحث بازاریابی بسیار مهم بوده که در این راستا توانستیم بازار فروش محصولات زندانیان را پیدا کنیم.

 

نظرات کاربران