1. مرداد 1398 - 13:59
بیرجندرسا-سرپرست اداره کل ثبت احوال استان بر مراقبت از اسناد و اوراق هویتی افراد با توجه به در پیش بودن انتخابات تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،سرپرست اداره کل ثبت احوال استان گفت: باتوجه به اهمیت مدارک هویتی افراد، بویژه شناسنامه و کارت هوشمند ملی ضرورت دارد افراد در حفظ و نگهداری مناسب از این مدارک تلاش کنند.

علیرضا مهرآور از اجرای تمهیدات لازم برای ایام انتخابات در خصوص شناسنامه و اوراق هویتی خبرداد و افزود: پیش بینی شده تا مردم در این ایام دچار مشکل نشوند و لازم است شناسنامه هایی که مخدوش و یا دچار پارگی و آب خوردگی شده و یا  برگه ضرب مهر های انتخاباتی آن ایراد دارد در اسرع وقت تعویض شود.

وی از افراد خواست تا در صورت فقدان شناسنامه و یا بروز مشکل در این مدرک هویتی هرچه سریعتر در شهرستان های تابعه استان به ادارات ثبت احوال و در بیرجند به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کنند  و تعویض شناسنامه را به روزهای پایانی نزدیک به انتخابات موکول نکنند.

سرپرست اداره کل ثبت احوال استان از صدور بیش از 7000 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در سه ماه اول امسال در استان خبر داد و افزود: با توجه به اتمام مهلت استفاده از کارتهای ملی قدیمی، افراد برای دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند تا برای دریافت خدمات در سایر دستگاههای دولتی بویژه بانکها دچار مشکل نشوند.

نظرات کاربران