1. مرداد 1398 - 13:27
بیرجندرسا-فرماندار شهرستان نهبندان گفت: با آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه هیرد نهبندان در مرحله نخست برای 160 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،مجید بیکی اظهار داشت: معدن طلای نهبندان مربوط به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و وابسته به ایمیدرو است و سرمایه گذاری انجام شده در معدن به وسیله این شرکت انجام می‌شود.

وی بیان داشت: درخواست زمین برای احداث سایت کارخانه و فضای سبز یکی از مشکلات سرمایه‌گذار معدن طلا بود که مقرر شد منابع طبیعی و امور اراضی جهاد کشاورزی پس از بررسی زمین مورد نیاز را در اختیار شرکت ایمیدور قرار دهند.

فرماندار شهرستان نهبندان با بیان اینکه ذخیره قطعی حدود پنج میلیون تن کانسنگ طلا در معدن هیرد نهبندان وجود دارد، اضافه کرد: از هر تن کانسنگ طلا در این معدن، یک گرم طلا استخراج و با راه‌اندازی کارخانه فرآوری در سال‌های آینده، سالانه 300 کیلوگرم طلا تولید خواهد شد.

بیکی از آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه طلای هیرد نهبندان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تبیین کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ملی ۱۰۰ میلیارد تومان است که در مرحله اول برای ۱۶۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

وی از افزایش 29 درصدی اعتبارات شهرستان نهبندان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: اعتبارات اختصاص یافته به نهبندان از محل متوازن ملی، سه درصد نفت و تملک دارایی‌ها، 35  میلیارد و  600میلیون تومان‌ است.

فرماندار شهرستان نهبندان از آبرسانی سیار به ۶۵ تا ۹۰ روستای نهبندان با ۵ دستگاه تانکر خبر داد و بیان داشت: نسبت به برخی شهر‌ها مشکلات کمتری درحوزه آبرسانی وجود دارد اما پراکندگی روستا‌ها در این شهرستان زیاد است.

بیکی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به بخش آب و آبرسانی شهرستان نهبندان، مطرح کرد: امسال چهار میلیارد و 767 میلیون تومان برای این مهم در نظر گرفته شده که قرار است سه میلیارد و 405 میلیون تومان آن برای اصلاح و بازسازی شبکه و 362 میلیون تومان برای آبرسانی سیار هزینه شود.

وی با بیان اینکه آب 144 روستای نهبندان از طریق مجتمع‌های آبرسانی و شبکه آبرسانی تأمین می‌شود، مطرح کرد: لوله‌کشی آب به هفت روستای دیگر نهبندان تکمیل شده و سه روستا هم با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال لوله‌کشی است که تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

نظرات کاربران