31. تير 1398 - 13:29
استاندار در برنامه زنده تلویزیونی:
خراسان جنوبی سرزمین ناشناخته‌ها است
بیرجندرسا- استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان سرزمین ناشناخته‌هاست و علت اصلی عنوان پاکیزه‌ترین شهر کشور به مرکز استان برگرفته از فرهنگ بالای مردم بیرجند و خراسان جنوبی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدصادق معتمدیان عصر یکشنبه در برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک افزود: خراسان جنوبی کم تراکم‌ترین استان کشور از لحاظ جمعیت به نسبت پهناوری است؛ به عنوان مثال طبس به عنوان بزرگترین شهرستان خاورمیانه ۱،۲ درصد تراکم جمعیتی دارد بنابراین روند خدمت‌رسانی و توسعه زیرساخت‌ها زمان بر و هزینه‌بر است.

وی گفت: خشکسالی های ۲۰ ساله، افزایش دما و کاهش بارندگی مشکلات متعددی را در تامین آب به ویژه برای روستاها به وجود آورده اما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم علیرغم همه محدودیت‌های مالی ۳۷ مجتمع آبرسانی پیش‌بینی شده که ۶۵ درصد پیشرفت داشته است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: تذکر جدی ما به آب و فاضلاب روستایی، موجب هم‌افزایی و تعامل همه دستگاه‌ها شد و اکنون با افتخار اعلام می کنیم که طی این مدت کوتاه، آب‌رسانی به روستاها نسبت به قبل ۲ برابر شده است.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی علیرغم هم‌مرز بودن با افغانستان و ناامنی در کشورهای همسایه، جزء امن‌ترین استان‌های کشور است و با تلاش های ارتش، مرزبانی و اشراف اطلاعاتی - امنیتی و تعامل همه دستگاه‌های نظامی و انتظامی، الحمدالله مشکل خاصی در حوزه امنیتی نداریم.

معتمدیان گفت: بیرجند بنابر اعلام چندباره روسای سازمان حفاظت محیط زیست، پاکیزه‌ترین شهر کشور است و زحمات پاکبانان و شهرداری قابل ستایش اما مهمترین علت پاکیزه بودن شهر، فرهنگ بالای مردم بیرجند و خراسان جنوبی است.

وی ادامه داد: امسال با تدبیر مقام معظم رهبری سال رونق تولید اعلام شده و دولت نیز اختیارات خوبی به استان‌ها داده است ما نیز با بازدید و سرکشی از واحدهای تولیدی و پیگیری مشکلات آنان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تلاش می‌کنیم چرخ تولید در استان خراسان جنوبی بهتر بچرخد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه گردشگری دارد گفت: نوروز امسال با ارایه بسته خدمات نوروزی، شاهد حضور سه میلیون گردشگر در استان بودیم و میزان اقامت نسبت به سال گذشته از ۶ ساعت به ۴۸ ساعت افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: نزدیکترین و بهترین دسترسی به قلب کویر و بیابان لوت که ثبت جهانی نیز شده، از طریق نهبندان است که بخشی از این ناشناخته بودن به صدا و سیما بر می‌گردد و انتظار داریم ظرفیت‌های استان بیش از پیش معرفی شود.

معتمدیان توجه به فرآوری محصولات استراتژیک خراسان جنوبی را یکی از اولویت ها در توسعه استان برشمرد و گفت: با شناسایی بازار فروش برای واحدهای تولیدی عمده مشکلات آنها مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: از برکات دیدارهای بدون واسطه با مردم در سفرهای شهرستانی، احصای مشکلات مردم از زبان آنهاست و در انتصاب مدیران استان، جوان‌گرایی، تخصص گرایی و بومی گرایی در کنار استفاده از نیروهای باتجربه لحاظ شده است.

نظرات کاربران