29. تير 1398 - 13:36
دلدار
بیرجندرسا- مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند از برگزاری دوره تابستانی مکالمه عربی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام علیجان دلدار در گفتگو با خبرنگار «بیرجندرسا» در بیرجند، با اشاره به برنامه های مدرسه علمیه رضویه بیرجند با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام كه فرمودند:"إِنَّمَا شِيعَةُ جَعْفَرٍ مَنْ عَفَّ بَطْنُهُ وَ فَرْجُهُ وَ اشْتَدَّ جِهَادُهُ وَ عَمِلَ لِخَالِقِهِ وَ رَجَا ثَوَابَهُ وَ خَافَ عِقَابَهُ فَإِذَا رَأَيْتَ أُولَئِكَ فَأُولَئِكَ شِيعَةُ جَعْفَر" گفت: شیعه و پیرو واقعی امام صادق علیه السلام کسی است که به این حدیث شریف جامه عمل بپوشد.

مدیر مدرسه ی علمیه رضویه بیرجند ادامه داد: شیعه واقعی اهل سعی و تلاش است، طلبه باید در زمینه تحصیل جهاد کند؛ جهاد یعنی تلاش شبانه روزی و فقط باید برای خدا کار کند و حتی يك قدم را برای غیر خدا برندارد.

حجت الاسلام دلدار با اشاره به اینکه تجلیل از طلاب زمینه ساز انگیزه بخشی در بین طلبه ها می شود،خاطرنشان کرد: در پایان  سال تحصیلی گذشته طی مراسمی با حضور اساتید و طلاب مدرسه علمیه رضویه بیرجند از برترین‌های پژوهشی مدرسه علمیه رضویه بیرجند تجلیلی انجام شد.

وی با اشاره به برنامه های تابستانه ی مدرسه رضویه، افزود: تابستان امسال طرح مکالمه عربی 35 روزه، کلاس های تقویتی در دروس مختلف  و دوره تثبیتی را خواهیم داشت.

مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند با اشاره به دوره تثبیتی برای طلبه‌های پذیرفته شده، عنوان کرد: برای سال تحصیلی جدید 140 نفر ثبت نام کردند که 45 نفر از بین آن ها انتخاب و در این دوره تثبیتی حضور پیدا خواهند کرد.

نظرات کاربران