25. تير 1398 - 13:53
بیرجندرسا-اعزام زائران خراسان جنوبی به سرزمین وحی به منظور انجام اعمال حج تمتع از صبح امروز (۲۵ تیر) از فرودگاه بین المللی بیرجند ‌آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «مجتبی اوحدی» امروز (۲۵ تیر) در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: اعزام زائران حج تمتع در قالب ۱۷ کاروان از فرودگاه بین المللی بیرجند از امروز آغاز شده است که از این تعداد ۱۶ کاروان مربوط به زائران خراسان جنوبی و یک کاروان زائران مشهد هستند.

 

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی افزود: ۲ هزار و ۳۷۰ زائر و خدمه از خراسان جنوبی امسال به سرزمین وحی اعزام می شوند و در مراسم حج ابراهیمی شرکت می کننند.

 

وی با اشاره به اینکه ۱۰ جلسه آموزشی ویژه زائران خراسان جنوبی در استان برگزار شده است، اظهار داشت: همچنین ۱۵ جلسه آموزشی نیز ویژه زائران در مدینه و مکه پیش بینی شده است.

 

حجت الاسلام اوحدی خاطرنشان کرد: مسابقات فرهنگی مختلف از جمله حفظ قرآن، یاوران حجاج، طرح مودت و ... در طول این سفر برای زائران استان پیش بینی شده است.

 

گفتنی است، اعزام زائران حج تمتع خراسان جنوبی به مدینه منوره از ۲۵ تیرماه آغاز و به مدت چهار روز از محل فرودگاه بین المللی بیرجند ادامه می یابد.

 

نظرات کاربران