20. تير 1398 - 16:34
بیرجندرسا-جاوید گفت: اجرای طرح جامع حمل و نقل و ترافیک بیرجند با اعتبار ۳۸۰ میلیون تومان در دستور کار شهرداری بیرجند قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «محمد علی جاوید» صبح امروز (۲۰ تیر) در اولین جلسه شورای ترافیک شهر اذعان داشت: یکی از مهم ترین سرفصل هایی که در دستور کار شهرداری قرار دارد طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر با اعتبار 380 میلیون تومان است که قابلیت طرح و بررسی در این جلسه را دارد.

 

شهردار بیرجند به انجام برنامه ریزی و راهبری اعتبارات اشاره کرد و افزود: نصب علایم راهنمایی و رانندگی، پویش حمل و نقل پاک و فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم، تعیین تکلیف پارکینگ های سطح شهر و پارکینگ های حاشیه ای، جلوگیری از تردد کامیون‌ها و ماشین های سنگین در داخل شهر و تابلوهای ترافیکی، خط کشی ها، میادین و ... از جمله مواردی است که می توان در این جلسات مطرح و بررسی کرد.

 

وی با اشاره به ساماندهی خیابان جمهوری و مباحث زیباسازی، بهسازی و تسهیل حمل و نقل و ترافیک در این خیابان اضافه کرد: اخیراً دیوار خیابان ارتش بر اساس طرح تفصیلی تخریب و در حال جابجایی است که بررسی این مساله نیز می تواند در حوزه کاری این شورا قرار گیرد.

 

معاون امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری هم در این جلسه با اشاره به اجرای مصوبات شورای ترافیک شامل اجرای میادین (میدان سپیده، سراب، عروج، میادین مهرشهر، موسی بن جعفر، میدان 9 دی و ....) استانداردهای طرح فرزان و گذرگاه های ایمن عابر پیاده با بهترین کیفیت اظهار داشت: در بحث لچکی ها و آیلندها نیز مصوبات شورای ترافیک انجام شده است.

 

«علی عدل» ضمن اشاره به اقدامات سال گذشته این معاونت از اجرای خط کشی عابر پیاده با رنگ سه جزئی برای اولین بار خبر داد و اضافه کرد: خرید 12 تن رنگ سرد ترافیکی و 4 تن رنگ سه جزئی، خط کشی مقابل مدارس، نقوش ترافیکی مقابل مدارس و اجرای 300 کیلومتر خط کشی محوری از جمله اقدامات سال گذشته این معاونت است.

 

وی از توزیع 50 دست ست لباس پلیس مدارس، طراحی و چاپ بسته های آموزشی، اجرای توقفگاه ویژه معلولین، اصلاح هندسی تقاطع های جماران و پاسداران، سراب و سپیده، اصلاح هندسی میادین انتهای شهید فهمیده و مصطفی خمینی و اجرای میدان در تقاطع میلاد و الهیه خبر داد.

 

معاون امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک افزود: اصلاح هندسی میادین مهرشهر و ولیعصر (عج)، اجرای سرعتکاه و گذرگاه برجسته عابر پیاده در 9 خیابان (18 نقطه) بهسازی چراغ های فرماندهی و نصب چراغ های چشمک زن و تعمیر و نگهداری چراغ های فرماندهی از دیگر اقدامات این حوزه در سال گذشته است.

 

لازم به ذکر است در ادامه این جلسه هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و از اقدامات خوب شهرداری در حوزه حمل و نقل و ترافیک تقدیر شد.

نظرات کاربران