20. تير 1398 - 16:03
نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس:
ظرفیت های خراسان جنوبی در تربیت معلم مورد توجه قرار گیرد
بیرجندرسا-نماینده مردم سرایان، فردوس، طبس و بشرویه در مجلس خطاب به اعضای کمیسیون آموزش گفت:خدمات آموزش عالی در خراسان جنوبی حذف نشود و ظرفیت های ویژه استان در تربیت معلم مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمدرضا امیرحسنخانی صبح پنج شنبه در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان و نمایندگان دولت به خراسان جنوبی بیان کرد: خشکسالی های پیاپی صنعت و کشاورزی خراسان جنوبی را از بین برده و نیازمند توجه به آموزش عالی هستیم.

وی با بیان اینکه آموزش عالی در خراسان جنوبی مورد توجه قرار نگرفته است، افزود: سربیشه و نهبندان دارای مراکز وسیع آموزشی هستند اما خالی از دانشجو است.

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خراسان جنوبی برای استانی شدن هم جمعیت نداشت اما استان شد بنابراین باید مراکز آموزش عالی هم با همان شاخص ها مورد توجه قرار گیرد.

وی خواستار راه اندازی مرکز فنی و حرفه ای دختران فردوس شد و اظهار کرد: در حال حاضر اگر معلمین این شهرستان بازنشسته شوند، نمی توانیم معلم تربیت کنیم و دچار مشکل خواهیم شد.

امیرحسنخانی خطاب به اعضای کمیسیون با بیان اینکه خدمات آموزش عالی را در خراسان جنوبی حذف نکنید، گفت: این استان در زمینه تربیت معلم ظرفیت های ویژه ای داشته که می طلبد مورد توجه قرار گیرد.

نظرات کاربران