20. تير 1398 - 15:26
بیرجندرسا-جوان نخبه بیرجندی توانست در آزمون کارشناسی ارشد رشته حقوق در سال جاری در پنج گرایش رتبه یک کشور و در دو گرایش رتبه دو کشور را کسب نماید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، کاظم محمدی‌درح اظهار داشت: امسال توانستم در آزمون کارشناسی ارشد رشته حقوق در پنج گرایش رتبه یک کشور و در دو گرایش رتبه دو کشور را کسب نمایم.

وی با اشاره به اینکه در گرایش حقوق تجارت بین‌الملل، حقوق بین‌الملل، حقوق تجاری اقتصادی بین‌المللی، حقوق نفت و گاز و حقوق شرکت‌های تجاری رتبه اول را به دست آوردم، افزود: در گرایش مالکیت فردی و تجارت الکترونیک نیز صاحب رتبه دوم شدم.

رتبه اول کنکور ارشد حقوق که متولد سال 76 در منطقه درح خراسان‌جنوبی است، خاطرنشان کرد: در مقطع کارشناسی نیز با رتبه هشتم وارد رشته علوم قضایی شدم.

محمدی‌درح عنوان داشت: شش ماه برای کنکور ارشد وقت گذاشتم و در چهار ماه ابتدایی روزانه شش ساعت و دو ماه مانده به کنکور روزانه ۱۰ ساعت مطالعه داشتم.

وی که گرایش تجارت بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌ است، افزود: لطف خداوند و اهل بیت(ع) از دلایل موفقیتم بود.

رتبه اول کنکور ارشد حقوق ادامه داد: در برهه‌هایی از زمان واقعاً خسته شده بودم اما توکل بر خدا و توسل به اهل بیت(ع) به من انرژی می‌داد.

محمدی‌درح بیان داشت: خانواده و به‌خصوص مادرم وقت ویژه‌ای را برای گذاشتند و جو آرامی را برایم فراهم کردند تا بتوانم به این نتیجه برسم.

وی یادآور شد: انتخاب گرایش تجارت بین‌الملل برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و رسیدن به آمادگی لازم برای کسب رتبه برتر در آزمون کارشناسی ارشد با راهنمایی‌ها و برنامه‌ریزی دقیق یکی از دوستانم و برادرم صورت پذیرفت.

رتبه اول کنکور ارشد حقوق با اشاره به اینکه ادامه تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی و همچنین آموزش دو زبان را برای ادامه مسیر کنونی خود انتخاب کرده‌ام، گفت: با توجه به عدالت خداوند معتقدم که هر کس تلاش کند به‌حق و نتیجه کار خود می‌رسد.

محمدی‌درح با بیان اینکه قبولی و موفقیت بدون تلاش و هزینه امکان ندارد، عنوان داشت: حدود یک سال فضای مجازی را کنار گذاشتم و سختی‌هایی را تحمل کردم تا به نتیجه مطلوب برسم.

وی با اشاره به اینکه جوانان باید از مشاوره و تجربیات دیگران به خوبی استفاده کنند، گفت: تجربیات افرادی که یک مسیر را رفتند بسیار تاثیرگذار است.

رتبه اول کنکور ارشد حقوق به توانایی جوانان اشاره کرد و تصریح کرد: معتقدم که باید امور را به دست جوانان سپرد و افراد مسن‌تر با در اختیار گذاشتن تجربه خود به جوانان، آن‌ها را برای پیمودن مسیر همراهی کنند.

محمدی‌درح بیان داشت: ضرورت دارد تا جوانان به این موضوع توجه کنند که تفریحات مادی لحظه‌ای هستند و اگر دنبال یک موفقیت مداوم هستیم تنها مسیری که ما را به این راه می‌رساند تلاش و مسیر توکل بر خدا و توسل اهل بیت(ع) است.

نظرات کاربران