19. تير 1398 - 13:37
بیرجندرسا-مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: اکنون ساخت خوابگاه شبانه روزی پسرانه نهبندان ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن نیاز به ۲ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدرضا بی کی روز چهارشنبه در بازدید رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایران از پروژه‌های در حال احداث سالن ورزشی تختی و خوابگاه شبانه روزی پسرانه نهبندان افزود: تاکنون برای ساخت این خوابگاه شبانه روزی با ظرفیت ۹۰ نفر دانش آموز، یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: زیربنای این خوابگاه دانش آموزی ۹۱۳ متر مربع است که در صورت تخصیص اعتبار مهرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

بی کی با بیان اینکه سالن ورزشی تختی نهبندان نیز حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: تاکنون در زمینه این طرح یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن به ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است.

وی ادامه داد: زیربنای این طرح ورزشی ۹۱۵ متر مربع است و در مهرماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

سرانه استاندارد فضای آموزشی کشور به طور میانگین به ازای هر دانش آموز ۸.۳ متر مربع است و این رقم در خراسان جنوبی ۶.۹ متر مربع است که نشان می‌دهد از استاندارد فاصله داریم.

نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

نظرات کاربران