18. تير 1398 - 14:05
بیرجندرسا-مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در خراسان جنوبی گفت: سه تفاهم نامه برای رونق تولید و تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی برای ایجاد اشتغال در خراسان جنوبی منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، خراسان جنوبی بر اساس آخرین آمارهای اعلامی با چالش بیکاری بیش از 27 هزار نفر مواجه است و در کنار این موضوع روند استمرار خشکسالی و تعطیلی واحدهای صنعتی سبب شده این معضل با وجود اقدامات اشتغال‌زایی، باز هم نمود داشته باشد و خانواده‌های زیادی را از اینکه فرزندان آنها تحصیل کرده و بیکار هستند، گلایه‌مند کند.

در این بین طی سال‌های اخیر رویکرد مثبتی اجرا شده تا بر اساس آن با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، حتی مشاغل خانگی رونق بگیرد و نمونه آن را می‌توان در افزایش تولیدات صنایع دستی اصیل منطقه یافت.

زنگنه در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید به عنوان حامی ایجاد اشتغال ورود کرده است و به عنوان مثال طی سه ماه گذشته با پرداخت اعتباری بیش از 28 میلیارد ریال به 100 طرح، زمینه اشتغال برای 180 نفر را به طور مستقیم فراهم کرده و برای 334 میلیارد ریال تسهیلات روستایی طی این مدت 55 پرونده تشکیل شده و پرداخت 280 میلیارد ریال به مجریان طرح‌ها در دست اقدام است که طی دو ماه آینده پرداخت خواهد شد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در خراسان جنوبی افزود: در کنار این موارد تفاهم نامه‌های جدیدی برای رونق اشتغال و تولید در استان منعقد شده یا در آستانه ابلاغ است تا چرخ ایجاد اشتغال و تولید سریع‌تر بچرخد.

وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید استان یکی از این تفاهم نامه‌ها را با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان در زمینه ایجاد اپلیکیشن‌ها و خدمات اینترنتی منعقد کرده و بر اساس آن تسهیلات تا سقف 100 میلیون تومان با نرخ سود 4 درصد پرداخت می‌شود.

زنگنه افزود: از ابتدای امسال در خراسان جنوبی از سه شرکت دانش بنیان حمایت و تسهیلات 100 میلیون تومانی پرداخت شده است همچنین تفاهم نامه دیگری در مرحله ابلاغ به این صندوق است که با مرکز ملی فرش منعقد شده است و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تا سقف 100 میلیون تومان برای حمایت از تولیدات فرش استان انجام می‌شود.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در خراسان جنوبی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای نیز تا پایان ماه آینده ابلاغ خواهد شد و تا دو سال اعتبار دارد که برای حمایت از هنرمندان و اصحاب رسانه است و تسهیلات 100 تا 200 میلیون تومانی با نرخ سود 4 درصد پرداخت می‌شود.

نظرات کاربران