18. تير 1398 - 11:39
بیرجندرسا-مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی طرح "پویش فصل گرم کتاب" با محور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و شعار"آینده را باید ساخت" برای دومین سال متوالی تابستان 1398 برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،طاهره حمیدی اظهار کرد: طرح پویش "فصل گرم کتاب" در شهرستان بیرجند روزهای پنج شنبه از ساعت 18 الی 20 در محل بوستان پروفسور معتمدنژاد واقع در بلوار شعبانیه برگزار خواهد شد.

وی غنی سازی اوقات فراغت، توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی  و ایجاد فضایی متفاوت  در حوزه مطالعه کتاب بین کودکان و نوجوانان را همراه با معرفی فعالیت‌های کانون از جمله اهداف این طرح عنوان کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح "پویش فصل گرم کتاب" برای دومین سال متوالی در استان برگزار می‌شود، افزود: این طرح در پنج شهرستان دیگر استان شامل؛ قاین، طبس، بشرویه، نهبندان و زیرکوه توسط کتابخانه‌های سیار کانون پرورش فکری ویژه کودکان و نوجوانان روستایی اجرا می‌شود.

حمیدی خاطرنشان کرد: مربیان مراکز فرهنگی هنری ثابت و سیار  کانون با حضور در ایستگاه‌های پویش "فصل گرم کتاب" به اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های جذاب و با نشاط برای مخاطبان کودک، نوجوان و خانواده‌ها مانند بازی‌های گروهی محلی، قصه گویی، بلندخوانی کتاب، کاردستی، اجرای نمایش و.... با محوریت توسعه‌ کتاب‌خوانی و ارتقای مهارت‌های زندگی با استفاده از کتاب‌های انتشارات کانون می‌پردازند.

وی یادآور شد: طرح "پویش فصل گرم کتاب" در استان از 13 تیرماه جاری در شهرستان بیرجند آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

نظرات کاربران