14. تير 1398 - 18:09
بیرجندرسا- بیرجند- امام جمعه موقت بیرجند گفت: تأکید بر ابعاد سیاسی حج مطابق با روح فرهنگ اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: هجرت حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (ع) به ایران زمینه تحول فکری و عقیدتی و فراهم کردن زندگی در سایه حکومت الهی را برای ایرانیان به وجود آورد.

امام جمعه موقت بیرجند با تبیین حدیث نبی اسلام (ص) با این مضمون که هر کس امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده، بیان کرد: همه این موارد نشان دهنده اهمیت موضوع ولایت و معرفت به امام در فرهنگ دینی است که در دهه کرامت باید به این موضوعات پرداخت شود.

نوفرستی ادامه داد: حضرت امام رضا (ع) نیز در حدیث سلسله الذهب با صراحت شرط پذیرش توحید و بودن در صراط الهی را قبول ولایت اهل بیت (ع) بیان کردند که نشانه‌ای از جایگاه موضوع امامت در کلام معصومین (ع) است.

وی با بیان اینکه قرآن کریم شرط اثر نکردن کید دشمنان را صبر جامعه اسلامی بیان کردند: در هفته حج و مراسم اجتماع مهم مسلمان باید این موارد را بیش از گذشته تبیین کرد.

دشمن در مقابل ایستادگی ملت ایران نمی تواند به کشور آسیب بزند

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: هر حاجی ایرانی می‌تواند با اخلاق و منش درست و بهره‌گیری از فرصت حج شأن یک مؤمن قدردان حج ابراهیمی را به جا آورده و نماینده خوبی برای ایران اسلامی باشند.

نوفرستی افزود: ابعاد سیاسی حج طبق گفته‌های رهبر معظم اسلامی در راستای تکالیف اسلامی و مطابق با روح فرهنگ دینی است و از این جهت بر مواردی چون برائت از مشرکین و اعتراض به استکبار جهانی تأکید داریم.

وی گفت: آمریکا از ابتدای انقلاب با پروژه نفوذ، بلوکه کردن اموال ایران، حمایت از تجزیه طلبان، حمله نظامی به طبس، طراحی کودتای نوژه، همراهی با منافقین و حمایت از فتنه گران در سال ۸۸ برای ساقط کردن نظام گام برداشت ولی به نتیجه نرسید.

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: ترامپ برای پیروزی در انتخابات به دنبال مذاکره با ایران است که مسئولین در این زمینه باید هوشیار باشند چرا که مذاکره مجدد شدنی نیست.

نوفرستی گفت: ایستادگی ملت ایران به دشمن ثابت کرده که با فشار و تهدید نمی تواند به اهداف خود برسد.

منبع : مهر

نظرات کاربران