1. تير 1398 - 14:09
بیرجندرسا-نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود سپری شدن سه ماه از سفر نوبخت به استان اما هنوز وعده تأمین اعتبار پروژه قاین - بیرجند محقق نشده، همه این مبلغ یک‌چهارم اعتبار بزرگراه شمال است چرا به مردم استان ظلم می‌کنید؟!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در سفری که اسفندماه 97 به خراسان‌جنوبی داشت، برای بسته شدن پرونده حوادث محور دلهره، وعده 200 میلیارد تومانی اعتبار را داد تا سال 99 روبان بهره‌برداری از این پروژه بریده شود، اما با اینکه سه ماه از سفر دکتر نوبخت و وعده او می‌گذرد هنوز منابعی به این منظور تخصیص نیافته است که کندی روند تخصیص سبب شد تا نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور تذکر کتبی دهد، چراکه این مطالبه مردمی است و حوادث ناگوار نیز در این محور که از آن به‌عنوان محور دلهره یاد می‌شود گویا تمامی ندارد.

 فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در تذکر کتبی به آقای نوبخت و رئیس‌جمهور گفتم که ظلم مضاعف و بدقولی مکرر شما، مردم را مکدر کرده است.

چرا به مردم خراسان‌جنوبی ظلم می‌کنید؟!

وی افزود: بیش از سه ماه از سفر آقای نوبخت به خراسان‌جنوبی می‌گذرد و وی در این سفر قول تأمین اعتبار پروژه قاین - بیرجند را اعلام کرد، تمام این مبلغ یک‌چهارم اعتبار بزرگراه شمال است، اما هنوز هیچ اعتباری محقق نشده است، باید از ایشان پرسید چرا اینگونه به مردم خراسان‌جنوبی ظلم می‌کنید؟!

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی هم در آخرین اظهارات پیرامون اخذ اعتبارات لازم برای تکمیل باند دوم جاده بیرجند - قاین اینگونه گفت: در سفر نوبخت به خراسان‌جنوبی 650 میلیارد تومان به حوزه زیرساخت‌ها در حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی اختصاص داد که 200 میلیارد تومان هم مختص جاده بیرجند قاین است.

وعده راه و شهرسازی برای تکمیل جاده بیرجند - قاین

مهدی جعفری افزود: بر اساس وعده‌ای که معاون رئیس‌جمهور داد قرار است امسال و سه سال آینده هرسال 100 میلیارد تومان تخصیص یابد تا سال 99 شاهد اتمام محور دلهره در استان باشیم.

وی بیان داشت: 50 میلیارد تومان اعتبار هم قرار بود از محل ماده 56 با متعهد شدن بانک مسکن به محور دلهره تخصیص یابد که مقدمات کار در حال پیگیری است.

باز هم بدقولی!

حال باید دید رئیس سازمان برنامه و بودجه و مرد همیشه‌خندان و دولت که در سفر قبلی خود نیز تنها به تخصیص تنها 3 درصد از اعتبارهای وعده‌داده‌شده برای خراسان‌جنوبی بسنده کرده بود، چه زمانی وعده خود  برای تکمیل باند دوم محور دلهره عملیاتی می‌کند؛ جاده‌ای که سال‌ها است از سوی مردم استان به «جاده مرگ» معروف شده است.

نظرات کاربران